Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Իշխան Սաղաթելյանից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր
10/02/2026 10:14
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Իշխան Վաչիկի Սաղաթելյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
5 անշարժ գույք.
5 տրանսպորտային միջոց.
3 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն.
264 միլիոն 516 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
2 միլիոն 914 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել։

Генпрокуратура требует конфисковать г Ишхана Сагателяна недвижимое и движимое имущество в пользу Республики Армения
Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о принудительном изъятии имущества незаконного происхождения.
Управление по делам о принудительном изъятии имущества незаконного происхождения Генпрокуратуры подало в суд требование о конфискации в пользу Республики Армения имущества, принадлежащего депутату Национального собрания Ишхану Вачиковичу Сагателяну и связанным с ним лицам, а именно:
5 объектов недвижимости;
5 транспортных средств;
участие в 3 юридических лицах;
264 516 000 драмов как остаток незаконных денежных средств;
2 914 000 драмов, которые не подтверждаются законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, были переданы добросовестному приобретателю или не подлежат идентификации, подлежат принудительному изъятию.