Փոխարինե՞նք Ձեզ արհեստական բանականությամբ. առաջարկ Ավինյանին (Տեսանյութ)
Պարո՛ն Ավինյան, մի քանի շաբաթ առաջ ասացիք, որ Երևանի վատ օդի պատճառը Երևանի վատ աշխարհագրական դիրքն է։ Եվ որպես օդի աղտոտման լուծում առաջարկեցիք արհեստական բանականությամբ կանխատեսումներ անել և մշակել գործողություններ, Երևանի ավագանու նիստին հայտարարեց ավագանու անդամ Պեդրո Զարոկյանը։
«Նույնը Երևանի խցանման խնդիրները լուծելու համար առաջարկեցիք ներդնել արհեստական բանականությամբ լուսացույցներ։ Պարո՛ն Ավինյան, Երևանի այս ամբողջ խնդիրները լուծելու համար չե՞ք կարծում, որ ավելի հեշտ կլինի միանգամից  Ձեզ փոխարինել արհեստական բանականությամբ»,-ասաց Պեդրո Զարոկյանը։
«Ձեզ, որ արհեստական բանականությամբ փոխարինենք, միանշանակ ավելի մեծ արդյունքներ կունենանք, պարո՛ն Զարոկյան»,-արձագանքեց Ավինյանը՝ չկարողանալով զսպել ծիծաղը։

«Заменим вас искусственным интеллектом?» — предложение Авиняну
«Господин Авинян, несколько недель назад вы заявили, что причиной плохого качества воздуха в Ереване является неблагоприятное географическое положение города. В качестве решения проблемы загрязнения вы предложили использовать прогнозирование и разработку действий с помощью искусственного интеллекта», — сказал на заседании Совета старейшин Еревана член совета старейшин Педро Зарокян.
«То же самое вы предложили для решения проблемы пробок в Ереване — внедрять светофоры с искусственным интеллектом. Господин Авинян, не считаете ли вы, что для решения всех этих проблем города было бы проще сразу заменить вас искусственным интеллектом?» — добавил Зарокян.
«Если заменить меня искусственным интеллектом, безусловно, результаты будут намного лучше, господин Зарокян», — ответил Авинян и не смог сдержать смех.