Անցած գիշեր թույլ առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը հայ ժողովրդի շահը վաճառքի հանեց Amazon-ում. Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
10/02/2026 13:12
Երեկ Հայաստանի քաղաքացիների շահը վաճառքի դրվեց Ամազոնում, այս մասին ֆեյսբուքյան եթերում ասաց «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։
«ԱՄՆ փոխնախագահը երեկ հայտարարությունով հանդես եկավ, որտեղ ներկայացնում էր իր երկրի շահը։ Նա արեց հայտարարություն, որը մեր կառավարության թարգմանիչները հատուկ թարգմանեցին այսպես. «Սկզբնական մոտ 5 միլիարդ գումարի մասին ենք խոսում՝ ներդրումների, հետագայում՝ 2-րդ փուլում, ևս 4 միլիարդ։ Սա փոխշահավետ իրավիճակ է և՛ Հայաստանի համար, և՛ իմ երկրի համար՝ էներգետիկ անվտանգության»»,- ներկայացրեց Նարեկ Կարապետյանը։
Իսկ ի՞նչ էր իրականում ասել ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը։
Նարեկ Կարապետյանն ասաց, թե ներկայացնում է բնօրինակը.
«Սա նշանակում է ԱՄՆ-ի՝ մինչև 5 միլիարդ դոլարի արտահանում սկզբնական փուլում, գումարած ևս 4 միլիարդի երկարաժամկետ պահպանման ծախսեր՝ վառելիքի և տեխնիկական սպասարկման պայմանագրերով»։
Կարապետյանի խոսքով՝ երբ համեմատում ենք բնօրինակը և կառավարության թարգմանչի ասածը, հասկանում ենք, թե ինչ մեծ սուտ են ցանկանում մեզ վաճառել։

Вчера вечером слабый лидер Никол Пашинян выставил на продажу на Amazon интересы армянского народа на Amazon — Нарек Карапетян (видео)
10/02/2026 13:26
Вчера интересы граждан Армении были выставлены на продажу на Amazon, об этом в прямом эфире Facebook заявил координатор движения «По-нашему» Нарек Карапетян.
«Вице-президент США вчера выступил с заявлением, где представлял интересы своей страны. Он сделал заявление, которое наши правительственные переводчики специально перевели так: «Речь идет о примерно 5 миллиардах долларов инвестиций на начальном этапе, а затем — на втором этапе ещё 4 миллиарда. Это взаимовыгодная ситуация как для Армении, так и для моей страны с точки зрения энергетической безопасности», — рассказал Нарек Карапетян.
А что на самом деле сказал вице-президент США Джей Ди Венс?
Карапетян отметил, что представляет оригинальный текст.
«Это означает экспорт США на сумму до 5 миллиардов долларов на начальном этапе, плюс еще 4 миллиарда долларов на долгосрочные затраты на поддержание проекта за счет контрактов на топливо и техническое обслуживание».
По словам Карапетяна, сравнивая оригинал и перевод правительственного переводчика, становится понятно, какую большую ложь пытаются нам продать.