Հիսուսի արձանը մեծ ազդեցություն է ունենալու կինոինդուստրիայի վրա (Տեսանյութ)
«Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնության շրջանակում «Ֆիլմարտադրողների համահայկական Ֆեդերացիան» մշակել է հստակ ռազմավարություն՝ Հայաստանում շահութաբեր և մրցունակ կինոարտադրություն ձևավորելու համար։
Դեռևս մեկ տարի առաջ «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամը և «Ֆիլմարտադրողների համահայկական Ֆեդերացիա» ՀԿ-ն հուշագիր են կնքել, և այս ամբողջ ընթացքում արձանագրել զգալի արդյունքներ։
Հայկական պատվիրակությունը մասնակցել է  Կաննի միջազգային  փառատոնին, միջազգային հանրությանը ներկայացրել Հիսուս Քրիստոսի՝ աշխարհում ամենաբարձր արձանի նախագիծը։
Ինչպես իր խոսքում նշել է կինոռեժիսոր Հովհաննես Գալստյանը, Հիսուս Քրիստոսի արձանը դրական ազդեցություն է ունենալու  կինոինդուստրիայի վրա։

Статуя Христа окажет значительное влияние на киноиндустрию (видео)
В рамках инициативы «Предложение для Армении» Всеармянская федерация кинопроизводителей разработала чёткую стратегию по формированию в Армении прибыльной и конкурентоспособной киноиндустрии.
Ещё год назад Благотворительный фонд «Гагик Царукян» и общественная организация «Всеармянская федерация кинопроизводителей» подписали меморандум о сотрудничестве. За прошедший период зафиксированы значительные результаты.
Армянская делегация приняла участие в Каннском международном кинофестивале, где международному сообществу был представлен проект самой высокой в мире статуи Иисуса Христа.
Как отметил в своём выступлении кинорежиссёр Ованнес Галстян, статуя Иисуса Христа окажет положительное влияние на развитие киноиндустрии.