Հոգևորականի դեմ հռետորաբանության աճը հիբրիդային անասնաֆերմայի շրջանակում․ փաստաբան
«Հիբրիդային անասնաֆերմայի ներկայացուցիչները սկսել են ավելի հաճախ իրենց ելույթներում բողոքել, թե հոգևորականը տեռորիզմի մեջ է մեղադրվում և/կամ պլանավորվում էր մարդ գնդակահարել/մեզ ուզում էին սպանել և այլն:
Նախկինի համեմատ, իհարկե, սկսել են ապահովագրել իրենց` կեղծ մեղադրանքներին հղում կատարելով:
Դուք և ձեր իրավապահները մինչև հիմա չեք կարողանում ձեր կեղծած ապացույցների համար պատասխան տալ, ինչից եք այդպես ոգևորվել:
Թե ով իրականում ինչ է արել` գիտակից մարդկանց վաղուց արդեն պարզ է: Պարզ է նաև, որ դատաիրավական համակարգը դարձրել եք ստի ու կեղծիքի արտադրամաս ձեր հակազգային ու հակապետական հանցավոր գործունեության ճանապարհին խոչընդոտներ վերացնելու համար:
Ձեր արարքի իրավական գնահատականն էլ է պարզ, դրա համար եք տրամաբանության ու բարոյականության հետ կամուրջները այրել: Լավ գիտեք, որ պիտի դատվեք պետական դավաճանության համար` ցմահ ազատազրկումով»:

Рост риторики против священнослужителя — в рамках «гибридного скотного двора» — адвокат
«Представители «гибридного скотного двора» всё чаще в своих выступлениях заявляют, что священнослужителя обвиняют в терроризме и/или что якобы планировался расстрел людей, что "нас собирались убить" и так далее.
По сравнению с прежним периодом, они, конечно, начали подстраховываться, ссылаясь на выдвинутые обвинения.
Вы и ваши правоохранительные органы до сих пор не можете ответить за сфальсифицированные вами доказательства — чему же вы так радуетесь?
Сознательным людям давно ясно, кто и что на самом деле сделал. Понятно и то, что судебно-правовую систему вы превратили в фабрику лжи и фальсификаций для устранения препятствий на пути вашей антинациональной и антигосударственной преступной деятельности.
Правовая оценка ваших действий также очевидна. Именно поэтому вы сожгли мосты логики и морали. Вы прекрасно знаете, что вас ждет суд по обвинению в государственной измене — с наказанием вплоть до пожизненного заключения».