Հայ առաքելական սուրբ եկեղեցին դատի է տվել նախկին հոգևորական Արամայիս Թախմազյանին
Հայ առաքելական սուրբ եկեղեցին դատի է տվել Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու նախկին հոգևորական Արամայիս Թախմազյանին (նախկինում տեր Թադե)։ Այս մասին տեղեկանում ենք Սպուտնիկ Արմենիայից։
Եկեղեցին պահանջում է Արամայիս Դավթի Թախմազյանից և Հռիփսիմե Գագիկի Խաչատրյանից վերցնել Թալինում ՀԱՍԵ-ին սեփականության իրավունքով պատկանող բնակարանը՝ վտարելով պատասխանողներին այնտեղից։
Երկրորդ պահանջով ՀԱՍԵ-ն դատարանից խնդրում է Թախմազյանից և Խաչատրյանից հօգուտ եկեղեցու բռնագանձել դատական ծախսերը, այդ թվում՝ նախապես վճարված պետական տուրքի գումարը։

Армянская Апостольская церковь подала в суд на бывшего священнослужителя Арамайиса Тахмазяна
Армянская Апостольская Святая Церковь подала иск против бывшего священнослужителя церкви Сурб Аствацацин Талина Арамайиса Тахмазяна (ранее — отец Тадев). Об этом сообщает Sputnik Армения.
Церковь требует изъять у Арамайиса Давидовича Тахмазяна и Рипсиме Гагиковны Хачатрян квартиру в Талине, принадлежащую Армянской Апостольской Святой церкви на праве собственности, с выселением ответчиков из указанного жилья.
Вторым требованием Армянская Апостольская церковь просит суд взыскать с Тахмазяна и Хачатрян в пользу церкви судебные расходы, включая сумму ранее уплаченной государственной пошлины.