ՀԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման աշխատանքներին վերաբերող հարցեր են քննարկվել Ռուսաստանի դեսպանի հետ
13/02/2026 18:35
ՏԿԵ նախարարությունից հաղորդագրություն են տարածել.
«ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են ՀԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման աշխատանքների վերաբերյալ հարցեր։
Քննարկվել են նաև ենթակառուցվածքների զարգացմանը, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցեր։
Երկուստեք կարևորվել է միջտարածաշրջանային համագործակցությունը և պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հաջորդիվ էլ շարունակել խորացնել համագործակցությունն այդ ուղղությամբ»։

Министр территориального управления и инфраструктур Армении и посол Копыркин обсудили вопрос продления срока эксплуатации второго энергоблока Армянской АЭС
13/02/2026 18:44
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян 13 февраля принял делегацию во главе с чрезвычайным и полномочным послом России в Армении Сергеем Копыркиным.
Как сообщили в пресс-службе Министерства территориального управления и инфраструктур Армении, в ходе встречи обсуждены вопросы, касающиеся работ по продлению срока эксплуатации второго энергоблока Армянской АЭС.
Обсуждены также вопросы развития инфраструктур, ряд других вопросов, представляющих двусторонний интерес.
Обе стороны упомянули о важности межрегионального сотрудничества и договорились продолжать углублять сотрудничество в данном направлении.