Փաշինյանական ռեժիմը Բաքվի ու Անկարայի չբավարարվող ծարավն է հագեցնում. Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը դատապարտել է Վեհափառ Հայրապետի դեմ իշխանության հետապնդումները.
«Ադրբեջանական մամուլը էյֆորիայի մեջ է․ բոլոր հիշեցումներում այն հանգամանքն է, թե Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը «ռևանշիստ» է, որովհետև տարբեր առիթներով և անառիթ խոսում է Արցախի հարցի արդարացի լուծումների և արցախցիների իրավունքների վերականգնման մասին։
Փաշինյանական իշխանությունը հետևողականորեն իրացնում է իրեն առաջադրված ադրբեջանական պայմանները՝ որպես բարի կամքի դրսևորում «ընծաներ» մատուցելով։
Ռեժիմը ներսում ներքաղաքական խնդիրներ է լուծում, իսկ դրսում՝ Բաքվի ու Անկարայի չբավարարվող ծարավը հագեցնում։

Пашиняновский режим утоляет ненасытную жажду Баку и Анкары — Абрамян
Депутат парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян осудил преследования со стороны власти в отношении Верховного Патриарха:
«Азербайджанская пресса пребывает в эйфории: во всех публикациях подчёркивается, что Католикос всех армян — "реваншист", поскольку при разных обстоятельствах и без повода говорит о справедливом решении вопроса Арцаха и восстановлении прав арцахцев.
Пашиняновская власть последовательно реализует выдвинутые ей азербайджанские условия, преподнося в качестве жеста доброй воли соответствующие «дары».
Режим внутри страны решает внутриполитические задачи, а вовне — утоляет ненасытную жажду Баку и Анкары».