Մտավախություն չկա, որ ատոմակայանի՝ նախատեսվածից երեք ամիս ավելի կանգառի մեջ գտնվելու պատճառով կունենանք էլեկտրաէներգիայի դեֆիցիտ. ՀԾԿՀ նախագահ
Մտավախություն չկա, որ ատոմակայանի՝ նախատեսվածից երեք ամիս ավելի կանգառի մեջ գտնվելու պատճառով կունենանք էլեկտրաէներգիայի դեֆիցիտ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանը։
«Այդ բացը լրացվում է այլ կայանների ավելի աշխատանքի ճանապարհով, հետևաբար, վստահեցնում եմ ձեզ, որ նման մտավախություն չունենք»,- ասաց նա։
Մեսրոպյանը նշեց, որ ցանկացած պահի Հայաստանը այս կամ այն էլեկտրակայանը կարող է փոխարինել կանգառի մեջ գտնվող էլեկտրակայանով։

Опасений дефицита электроэнергии из-за трёхмесячного сверхпланового простоя АЭС нет — председатель Комиссии по регулированию общественных услуг
16/02/2026 15:27
Нет опасений, что у нас возникнет дефицит электроэнергии из-за остановки атомной электростанции на три месяца дольше запланированного срока. Об этом на встрече с журналистами заявил председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Месроп Месропян.
«Этот пробел восполняется за счёт более интенсивной работы других станций, следовательно, уверяю вас, что подобных опасений у нас нет», — сказал он.
Месропян отметил, что в любой момент Армения может заменить находящуюся в простое электростанцию другой станцией.