Աջափնյակում հնչած կրակոցների հետևանքով 7 քաղաքացի է տեղափոխվել հիվանդանոց, 1 հոգի մահացել է, 2-ը գտնվում են ծայրահեղ ծանր վիճակում
Aysor.am-ին նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել Աջափնյակ թաղամասում հնչած կրակոցներից։
«Արմենիա» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 7 հոգի, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԲԿ-ի Գլխավոր տնօրենի վիրաբուժության գծով տեղակալ Աշոտ Կուրղինյանը։
«Նախնական տվյալներով հրազենային վերքեր են՝ հիմնականում կրծքավանդակի և որովայնի շրջաններում։ ԲԿ տեղափոխված վիրավորներից մեկը մահացել է, երկուսի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր։ Մնացած վիրավորներին առաջին բուժօգնություն է ցուցաբերվում»,-ասաց Աշոտ Կուրղինյանը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ այսօր Աջափնյակ վարչական շրջանում կրակոցներ են հնչել։
ՆԳՆ-ից Aysor.am-ին հայտնել էին, որ ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողները ձեռնարկում են անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

В результате перестрелки в Ачапняке 7 человек были доставлены в больницу, 1 человек погиб, двое находятся в критическом состоянии
Aysor.am стало известно о новых деталях инцидента, произошедшего в административном районе Ачапняк.
«В медицинский центр «Армения» были доставлены семь человек», — сообщил Aysor.am заместитель генерального директора по хирургии медицинского центра Ашот Кургинян.
«По предварительным данным, ранения огнестрельные, в основном в области грудной клетки и живота. Один из доставленных пострадавших скончался, состояние двоих оценивается как крайне тяжелое. Остальным оказывается первая медицинская помощь», — отметил Ашот Кургинян.
Ранее сообщалось, что сегодня в административном районе Ачапняк прозвучали выстрелы.
В МВД Aysor.am сообщили, что сотрудники полиции проводят неотложные оперативно-розыскные мероприятия для выяснения всех обстоятельств происшествия.