Մայիսի 2-ից կմեկնարկի Երևան-Ռիգա-Երևան ուղիղ չվերթերը
Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը հանդիպում ունեցավ ՀՀ-ում Լատվիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էդիտե Մեդնեի և ՀՀ-ում Լատվիայի պատվավոր հյուպատոս Արմեն Ղասաբօղլյանի հետ։
Կողմերը ողջունեցին մայիսի 2-ից Air Baltic ավիաընկերության կողմից մեկնարկող Երևան-Ռիգա-Երևան ուղիղ չվերթերը՝ նշելով դրանց կարևորությունը երկկողմ զբոսաշրջային այցելությունների, հարաբերությունների զարգացման և միջմշակութային հաղորդակցության ապահովման համար։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Հայաստան-Լատվիա համագործակցության հնարավորությունները զբոսաշրջության ոլորտում, այդ թվում՝ չվերթերի մեկնարկին ընդառաջ համապատասխան միջոցառումների կազմակերպումը։

С 2 мая стартуют прямые рейсы Ереван–Рига–Ереван
Председатель Комитета по туризму Лусине Геворкян провела встречу с Чрезвычайным и Полномочным послом Латвийской Республики в Армении Эдите Медне и Почётным консулом Латвии в Армении Арменом Гасабогляном.
Стороны приветствовали запуск с 2 мая прямых рейсов Ереван–Рига–Ереван авиакомпанией Air Baltic, отметив их важность для развития двусторонних туристических потоков, укрепления отношений и расширения межкультурного взаимодействия.
В ходе встречи были обсуждены перспективы армяно-латвийского сотрудничества в сфере туризма, в том числе организация соответствующих мероприятий в преддверии запуска авиасообщения.