Աջափնյակում կրակոցների հետևանքով տուժածների առողջական վիճակը կայունացել է
Նախօրեին Աջափնյակում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխվածների կյանքին վտանգ չի սպառնում, Aysor.am-ին ասաց «Արմենիա» բժշկական կենտրոնի գլխավոր տնօրենի վիրաբուժության գծով տեղակալ Աշոտ Կուրղինյանը։
«Այս պահին բոլոր 5 պացիենտների վիճակը կայուն է, ծայրահեղ ծանր հիվանդ չունենք։ Բոլորի առողջական վիճակը կայունացել է, հեմոդինամիկ ցուցանիշներով կարելի է գնահատել միջին ծանրության և նրանք ռեանիմացիոն բաժանմունքից կտեղափոխվեն այլ բաժանմունքներ՝ անոթային կամ վիրաբուժական, նայած թե մարմնի որ հատվածն է վնասված եղել»,-ասաց Կուրղինյանը։
Նա նշեց, թե վիրավոր քաղաքացիներից մեկը դուրս է գրվել։
Ինչ վերաբերում է ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնված երկու քաղաքացիներին, բժիշկն ասաց, թե նրանք էլ վիրահատության են ենթարկվել, արյան ցուցանիշները կարգավորվել են, այս պահին գնահատվում է միջին ծանրության։
Հիշեցնենք՝ երեկ Աջափնյակ վարչական շրջանում կրակոցներ էին հնչել, ինչի հետևանքով «Արմենիա» ԲԿ էին տեղափոխվել 7 հոգի։ ԲԿ տեղափոխված վիրավորներից մեկը մահացել էր։

Health condition of injured in Ajapnyak shooting stabilized
The lives of those hospitalized following yesterday’s shooting in Ajapnyak are no longer in danger, Ashot Kurghinyan, Deputy General Director for Surgery at the Armenia Medical Center, told Aysor.am.
“At present, the condition of all five patients is stable. We have no critically ill patients. Vital signs indicate moderate severity, and patients will be transferred from the intensive care unit to vascular or surgical departments, depending on the injured area,” Kurghinyan said.
He added that one of the injured has already been discharged. Regarding the two patients previously in extremely serious condition, he noted that they underwent surgery, their blood parameters have stabilized, and their condition is now assessed as moderate severity.