Բավականին ծանր է մեր պացիենտների վիճակը. Ավանեսյանը՝ կրակոցների հետևանքով հոսպիտալացված քաղաքացիների մասին (Տեսանյութ)
19/02/2026 12:33
Բավականին ծանր է մեր պացիենտների վիճակը, լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով երեկ Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով հոսպիտալացված քաղաքացիներին՝ ասաց Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
Նա նշեց, որ իրականացվել են անհրաժեշտ բոլոր վիրահատական միջամտությունները. «Հիմա լրացուցիչ այլ բան չեմ կարող ասել։ Նրանք գտնվում են բժշկական խիստ հսկողության ներքո»։

Состояние наших пациентов достаточно тяжёлое: Аванесян — о гражданах, госпитализированных после стрельбы в Ачапняке
19/02/2026 12:57
Состояние пациентов, госпитализированных в результате стрельбы, произошедшей накануне в административном районе Ачапняк, остаётся достаточно тяжёлым. Об этом в беседе с журналистами заявила министр здравоохранения Республики Армения Анаит Аванесян.
По её словам, проведены все необходимые хирургические вмешательства.
«В данный момент я не могу сообщить дополнительную информацию. Пациенты находятся под строгим медицинским наблюдением», — отметила министр.