ՔՊ-ական մարզպետի՝ ժողովրդի հաշվին արած «բարեգործության» մասին. ընտրակաշառքը պոզով-պոչո՞վ է լինում. Ալեքսանյան (Տեսանյութ)
20/02/2026 16:26
«Մեր ձևով» շարժման անդամ Ալեքսան Ալեքսանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է նախընտրական շրջանում իրականացվող բարեգործությանը։
«Էս մարդիկ ի՞նչ են մտածում, ո՞ւմ հետ են համեմատվում, իրենց արշինով են մարդկանց փորձում չափել։ Իրենք ժողովրդին հիշում են միայն նախընտրական շրջանում՝ իրենց փուչ խոստումներով, եկել ու համեմատվում են Սամվել Կարապետյանի հետ, որ 30 տարուց ավելի իր աշխատած գումարով եղել է մեր ժողովրդի կողքին»,-ասել է նա։
Ալեքսանյանի խոսքով՝ փետրվարի 7-ից կանոնները նույնն են լինելու բոլորի համար՝ թե՛ ընդդիմության, թե՛ իշխանության։
«Բայց փետրվարի 9-ին ՔՊ-ի մարզպետը որոշում է կայացնում պետբյուջեից օգնություն բաժանել»։

О «благотворительности» губернатора от партии «Гражданский договор» за счёт народа: подкуп избирателей обязательно должен быть с рогами и хвостом? — Алексанян (видео)
Член движения «По-нашему» Алексан Алексанян на своей странице в Facebook прокомментировал благотворительные акции, проводимые в предвыборный период.
«О чём думают эти люди, с кем они себя сравнивают, по собственным меркам пытаются судить о других? Они вспоминают о народе только в предвыборный период — со своими пустыми обещаниями — и при этом сравнивают себя с Самвелом Карапетяном, который более 30 лет за счёт собственных средств поддерживал наш народ», — заявил он.
По словам Алексаняна, с 7 февраля правила будут одинаковыми для всех — как для оппозиции, так и для власти.
«Однако уже 9 февраля губернатор от партии «Гражданский договор» принимает решение распределить помощь из государственного бюджета», — отметил он.