ՔՊ-ական մարզպետի՝ ժողովրդի հաշվին արած «բարեգործության» մասին. ընտրակաշառքը պոզով-պոչո՞վ է լինում. Ալեքսանյան (Տեսանյութ)
20/02/2026 16:26
«Մեր ձևով» շարժման անդամ Ալեքսան Ալեքսանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է նախընտրական շրջանում իրականացվող բարեգործությանը։
«Էս մարդիկ ի՞նչ են մտածում, ո՞ւմ հետ են համեմատվում, իրենց արշինով են մարդկանց փորձում չափել։ Իրենք ժողովրդին հիշում են միայն նախընտրական շրջանում՝ իրենց փուչ խոստումներով, եկել ու համեմատվում են Սամվել Կարապետյանի հետ, որ 30 տարուց ավելի իր աշխատած գումարով եղել է մեր ժողովրդի կողքին»,-ասել է նա։
Ալեքսանյանի խոսքով՝ փետրվարի 7-ից կանոնները նույնն են լինելու բոլորի համար՝ թե՛ ընդդիմության, թե՛ իշխանության։
«Բայց փետրվարի 9-ին ՔՊ-ի մարզպետը որոշում է կայացնում պետբյուջեից օգնություն բաժանել»։

Aleksan Aleksanyan, a member of the “Our Way” movement, addressed charity initiatives carried out during the pre-election period in a Facebook post.
“What are these people thinking? By what standard do they measure others? They remember the public only during election season, with empty promises, and then attempt to compare themselves to Samvel Karapetyan, who has stood with our people for more than 30 years, using his own legitimately earned resources,” he said.
According to Aleksanyan, equal rules for both the opposition and the authorities were to take effect from February 7.
“Yet on February 9, the governor representing Civil Contract adopts a decision to distribute aid from the state budget.”