Արդարադատությունը ստորադասում են նեղ քաղաքական շահերին, ազդում մարդկային ճակատագրերի վրա, իսկ հետո բողոքում, թե մեզ վիրավորում են. Աբրահամյան
21/02/2026 10:23
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Պարզվում է` դատավորները հուզվում կամ վատանում են, երբ մարդիկ իրենց մասին իրականությունն են հնչեցնում:
Խոսքս առաջին հերթին վերաբերում է իշխանության կցորդություն ստանձնած և քաղաքական հանձնարարություն կատարողներ դատավորներին:
Իրենք արդարադատությունը ստորադասում են նեղ քաղաքական շահերին, ազդում մարդկային ճակատագրերի վրա, ակնհայտ անարդարացի որոշումներ կայացնում, իսկ հետո բողոքում, թե մեզ վիրավորում կամ անհարկի մեղադրում են:
Մեկ-մեկ հետ նայեք ու տեսեք, թե ինչ հետագիծ ունեք ու ինչ ամոթալի հետք եք թողնում համակարգի և, առհասարակ, արդարադատության համար. միգուցե կհասկանաք ու հոխորտալու փոխարեն մի օր ներողություն կխնդրեք»:

Тигран Абрамян: правосудие подчиняют узким политическим интересам, влияют на человеческие судьбы, а затем жалуются на «оскорбления»
21/02/2026 10:28
Депутат Национального собрания Армении Тигран Абрамян написал, что, по его словам, некоторые судьи «обижаются или чувствуют себя плохо», когда в их адрес звучит правда.
«В первую очередь я имею в виду судей, взявших на себя роль придатка власти и выполняющих политические поручения.
Они подчиняют правосудие узким политическим интересам, влияют на человеческие судьбы, выносят очевидно несправедливые решения, а затем жалуются, что их оскорбляют или необоснованно обвиняют.
Иногда оглянитесь назад и посмотрите, какой след вы оставляете — какой постыдный отпечаток вы оставляете для системы и для правосудия в целом. Возможно, тогда вы поймёте и вместо высокомерия однажды принесёте извинения», — написал Абрамян.