Առաջնագիծը, զորամասային կյանքը բաց են միայն իշխանական քարոզչության և ադրբեջանցիների համար
ՊՆ-ն իր «հրապարակայնությունը» փաստորեն միայն դրսի՝ ՀՀ-ի դեմ թշնամաբար տրամադրված երկրների համար է արտահայտում, գրել է Տիգրան Աբրահամյանը։
«Առաջնագիծը, այնտեղ տարվող ծառայությունը, ամրաշինական կառույցները, զորամասային կյանքը բաց են միայն իշխանական քարոզչության և ադրբեջանցիների համար։
Իսկ երբ ընդդիմադիր պատգամավորներն են փորձում այդ մասին իմանալ կամ տեսնել, դա դառնում է արհեստական քաշքուկների, ներքին վախերի և անպատասխանատվության դրսևորում։
Այսպես է լինում, երբ երկրի անվտանգությունը ստորադասվում է ադրբեջանցիների հետ իշխող վերնախավի եղբայրությանը։
Առավել ևս՝ այսպես է լինում, երբ ընտրությունը կյանքի ու մահվան պայքարի է վերածվում, իսկ պետական շահը ստորադասվում է ռեժիմի նեղ թիմային առաջնահերթություններին»։

Передовая и жизнь в воинских частях открыты лишь для правительственной пропаганды и азербайджанцев
Министерство обороны своей «публичностью», по сути, адресуется исключительно внешним силам — государствам, враждебно настроенным по отношению к Республике Армения, написал депутат Тигран Абрамян.
«Передовая, проходящая там служба, фортификационные сооружения, жизнь в воинских частях открыты только для правительственной пропаганды и азербайджанцев.
Когда же оппозиционные депутаты пытаются получить об этом информацию или увидеть всё своими глазами, это превращается в проявление искусственно создаваемых проволочек, внутренних страхов и безответственности.
Так происходит, когда безопасность страны подчиняется "братству" правящей элиты с азербайджанцами.
Тем более так бывает, когда выборы превращаются в борьбу не на жизнь, а на смерть, а государственные интересы подменяются узкими командными приоритетами режима».