Նոր Նորքի պատասխանատու ինժեներները ուր էին, որ առանց բիտում ասֆալտ էին լցնում. Ավինյան (Տեսանյութ)
Մինչև այս պահը մայրաքաղաքում կտրվել է մոտ 15 հազ քմ ասֆալտբետոնյա ծածկույթ և տեղադրվել է մոտ 13 հազ քմ ասֆալտբետոնե ծածկույթ, քաղաքապետարանի գործակարգավորական նիստի ընթացքում զեկուցեց Շինարարության և բարեկարգման վարչության պետ Անդրանիկ Թևոսյանը։
«Ժամանակավոր տեղային լուծում է տրվել մոտ 320 փոսի»,-ասաց նա։
Արձագանքելով՝ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ասաց, թե աշխատանքի տեմպը լավ է, բայց նաև նշեց, թե որոշակի խնդիրներ են արձանագրել։
«Բիտումի հետ կապված պատմությունն ի՞նչ էր վերջը»,-հետաքրքվեց Ավինյանը։
Նշվեց, որ որոշ դեպքեր կան, պատասխանատու ինժեներները զբաղվում են։
«Ձեր պատասխանատու ինժեներները հասկացանք, բա Նոր Նորքի պատասխանատու ինժեներներն ուր էին, որ առանց բիտում ասֆալտ էին լցնում»,-Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Մարատ Սևոյանից հետաքրքրվեց Ավինյանը։

Авинян: где были ответственные инженеры Нор Норка, когда укладывали асфальт без битума? (видео)
К настоящему моменту в столице срезано около 15 тыс. кв. м асфальтобетонного покрытия и уложено порядка 13 тыс. кв. м нового асфальтобетона. Об этом в ходе рабочего совещания мэрии сообщил начальник управления строительства и благоустройства Андраник Тевосян.
«Временное локальное решение применено примерно к 320 выбоинам», — отметил он.
Реагируя на доклад, мэр Еревана Тигран Авинян заявил, что темпы работ оцениваются положительно, однако указал на выявленные проблемы.
«Чем в итоге закончилась история с битумом?» — поинтересовался Авинян.
Было отмечено, что в ряде случаев зафиксированы проблемы, которыми занимаются ответственные инженеры.
«С вашими ответственными инженерами понятно. А где были ответственные инженеры Нор Норка, когда асфальт укладывался без битума?» — обратился Авинян к главе административного района Нор Норк Марату Севояну.