Զովունիում կրակոցներից uպանվածը դերասանուհի Արսինե Նավասարդյանի որդին է. Մանրամասներ
«Փետրվարի 16-ին Զովունիում կրակոցներից սպանված Ռուբեն Գ.-ն հայտնի դերասանուհի ու օպերային երգչուհի Արսինե Նավասարդյանի որդին է։ Այդ օրը, ժամը 23:50-ի մոտ, Կոտայքի մարզի Զովունի բնակավայրում կրակոցներ են հնչել։
Ռուբեն Գ.-ին կրակել է Զովունի գյուղի բնակիչ, 45-ամյա Արմեն Զ.-ն, ով փորձել է փախուստի դիմել, սակայն կարճ ժամանակ անց Նաիրիի ոստիկանության բաժնի ծառայողները նրան հայտնաբերել են Զովունի գյուղի 11-րդ փողոցի շենքերից մեկի հարակից տարածքում։
Նա ձերբակալվել է ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով և տեղափոխվել Նաիրիի ոստիկանության բաժին, ապա ներկայացվել Նաիրիի քննչական բաժին։ Հանցագործությունը նա կատարել է իր անվամբ հաշվառված «Սայգա» տեսակի որսորդական ակոսափող հրազենից։
Shamshyan.com-ը հայտնել էր, որ փետրվարի 19-ին «Արմենիա» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում գիտակցության չգալով՝ մահացել է Երևանի բնակիչ, 31-ամյա Ռուբեն Գ.-ն։ Նա ծանր հրազենային վնասվածքով տեղափոխվել էր բժշկական կենտրոն, որը ստացել էր փետրվարի 16-ին Զովունի գյուղում կրակոցների ժամանակ»։

Сын актрисы Арсине Навасардян погиб в результате выстрелов в Зовуни — подробности
«16 февраля в Зовуни был убит Рубен Г., сын известной актрисы и оперной певицы Арсине Навасардян. В тот день примерно в 23:50 в населённом пункте Зовуни, Котайкская область, прозвучали выстрелы.
Рубена Г. застрелил житель села Зовуни, 45-летний Армен З., который попытался скрыться, но вскоре сотрудники полиции отделения Наири обнаружили его рядом с одним из зданий на 11-й улице села Зовуни.
Он был задержан по подозрению в причинении тяжкого телесного повреждения и доставлен в отделение полиции Наири, а затем передан в следственный отдел Наири. Преступление было совершено из зарегистрированного на него охотничьего гладкоствольного оружия «Сайга».
Shamshyan.com сообщил, что 19 февраля в отделении интенсивной терапии медицинского центра «Армения», не приходя в сознание скончался 31-летний житель Еревана Рубен Г.. Он был доставлен в больницу с тяжёлым огнестрельным ранением, которое получил 16 февраля в результате выстрела в селе Зовуни.