Դերասանուհի Արսինե Նավասարդյանի որդուն սպանողը կալանավորվել է երկու ամսով
Փետրվարի 16-ին Զովունիում կրակոցներից սպանվել է Ռուբեն Գ.-ն։  Ռուբենին կրակել է Զովունի գյուղի բնակիչ, 45-ամյա Արմեն Զ.-ն, ով փորձել է փախուստի դիմել, սակայն կարճ ժամանակ անց Նաիրիի ոստիկանության բաժնի ծառայողները նրան հայտնաբերել են Զովունի գյուղի 11-րդ փողոցի շենքերից մեկի հարակից տարածքում։
ՀՀ գլխավոր դատախազությունից Aysor.am-ին հայտնեցին, որ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասի (սպանության փորձ) և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 335-րդ հոդվածի 1-ին (ապօրինի զենք) մասի հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում 1 անձի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել:

Арестован на два месяца подозреваемый в убийстве сына актрисы Арсине Навасардян
16 февраля в селе Зовуни в результате стрельбы был убит Рубен Г. По данным следствия, огонь открыл 45-летний житель села Зовуни Армен З., который попытался скрыться, но вскоре сотрудники полиции отделения Наири обнаружили его рядом с одним из зданий на 11-й улице села Зовуни.
Как сообщили Aysor.am в Генеральной прокуратуре Республики Армения, в рамках уголовного производства, возбужденного по признакам части 1 статьи 44–155 (покушение на убийство) и части 1 статьи 335 (незаконный оборот оружия) Уголовного кодекса Республики Армения, в отношении одного лица возбуждено публичное уголовное преследование.