Պատգամավորը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում հանդիպել է Խաչիկ Գալստյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի հետ
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում հանդիպել է Խաչիկ Գալստյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի հետ:
«Խաչիկ Գալստյանը համալսարանական լսարանում գտնվելու փոխարեն բանտում է մեկ բանի համար, որ առջևում ընտրություններ են, իսկ իշխանությունը վախի մթնոլորտ ձևավորելու ճանապարհին ընտրովի քաղաքական հետապնդումներ է իրականացնում:
Վազգենի դեպքում վաղուց ամեն ինչ ասված է. իշխանությունը հետապնդումների թիրախ է դարձնում բոլոր այն անձանց, ովքեր հանրային գործունեության ընթացքում որոշակի լսարան են ձևավորում, իսկ նրա ու Նարեկի վարած փոդքաստը վաղուց իշխանության կոկորդին է:

I Have Honor faction secretary meets Khachik Galstyan and Vazgen Saghatelyan at Armavir prison
Tigran Abrahamyan, secretary of the National Assembly’s “I Have Honor” faction, has visited Khachik Galstyan and Vazgen Saghatelyan at the Armavir Penitentiary Institution.
“Instead of being in a university classroom, Khachik Galstyan is in prison for one reason: elections are approaching, and the authorities are carrying out selective political persecution to create an atmosphere of fear,” Abrahamyan said.
“Everything has long been said in Vazgen’s case: the authorities target individuals who build a certain audience through their public activity, and the podcast he hosted with Narek has long been a thorn in the government’s side,” he added.