Ես քահանային տեսակետ արտահայտելու համար ոչինչ չեմ ասել. Ռուբինյան
Ես քահանային տեսակետ արտահայտելու համար ոչինչ չեմ ասել։ Ես շարունակում եմ ասել, որ որևէ քահանա իրավունք չունի եկեղեցում մարդուն խտրականության ենթարկել՝ պայմանավորված վերջինիս քաղաքական հայացքներով կամ կուսակցական պատկանելիությամբ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը։
Նա ավելացրեց, որ ՀՀ-ում բոլորը պարտավոր են մարդկանց խտրականության չենթարկել։
«Բոլոր քահանաները պետք է հիշեն՝ իրենք եկեղեցում ծառայում են ժողովրդին»,-հավելեց նա։
Հիշեցնենք, Ռուբեն Ռուբինյանը հայտարարել էր, որ Սաղմոսավանքի հոգևոր հովիվ Տեր Օշին քահանա Հայրապետյանն իրեն ծանոթ երիտասարդ զույգին, որը պատրաստվում է պսակադրվել, ասել է. «Կարևորը քավորը նորմալ տղա լինի, թասիբով տղա լինի, նկատի ունեմ՝ ՔՊ-ական չլինի»:
Տեր Օշին քահանա Հայրապետյանն էլ Aysor.am-ի հետ զրույցում նշել էր, որ ՔՊ-ականներն իր համար հայրենավաճառ են։

Я не делал никаких замечаний священнику за то, что он выразил своё мнение — Рубинян
Я ничего не говорил священнику за то, что он выразил своё мнение. Я продолжаю утверждать, что ни один священник не имеет права подвергать человека дискриминации в церкви на основе его политических взглядов или партийной принадлежности», — заявил в беседе с журналистами вице-спикер Национального собрания Рубен Рубинян.
Он добавил, что в Армении все обязаны не допускать дискриминации людей.
«Все священники должны помнить: они служат народу в церкви», — подчеркнул Рубинян.
Напомним, Рубен Рубинян ранее заявил, что духовный пастырь монастыря Сагмосаванк отец Ошин сказал молодой паре, готовящейся к венчанию: «Важно, чтобы крестный был нормальным, порядочным человеком, то есть не сторонником партии «Гражданский договр»».
Сам отец Ошин в разговоре с Aysor.am отметил, что для него сторонники партии «Гражданский договр» являются «предателями Родины».