Երևանի թիվ 143 մանկապարտեզի տնօրենը ձերբակալվել է
Երևանի թիվ 143 մանկապարտեզի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Ռուզաննա Դանիելյանը ձերբակալվել է։ Այս մասին ի պատասխան Aysor.am-ի հարցի, հայտնեց Հակակոռուպցիոն կոմիտեի մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
Նրան մեղադրանք է ներկայացվել իրեն վստահված առանձնապես խոշոր չափերի գույքի հափշտակության և խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար։
Նշենք, որ տնօրենը վերանշանակումից հետո պաշտոնավարել էր մեկուկես աշխատանքային օր, ինչի դեմ բողոքի էին դուրս եկել երեխաների ծնողները։ Նրանք պնդում էին՝ փաստեր ունեն, որ նա յուրացրել է երեխաներին հատկացված սնունդը, կաշառք է ստացել նաև աշխատավարձեր է յուրացրել, ինչի համար էլ նրա դեմ քրգործ էր հարուցվել։
Դանիելյանին իր նախկին պաշտոնում վերականգնել է Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Տիգրան Գաբրիելյանը՝ փետրվարի 19-ի կարգադրությամբ՝ կատարելով քաղաքացիական դատարանի օրինական ուժի մեջ մտած վճիռը։

Задержана директор детского сада №143 города Ереван
Временно исполняющая обязанности директора детского сада №143 города Ереван Рузанна Даниелян задержана. Об этом в ответ на запрос Aysor.am сообщила пресс-секретарь Антикоррупционного комитета Марина Оганджанян.
Даниелян предъявлено обвинение в присвоении доверенного ей имущества в особо крупном размере, а также в получении взятки в крупном размере.
Отметим, что после повторного назначения она проработала на должности полтора рабочего дня. Против её восстановления выступили родители воспитанников детского сада. По их утверждению, у них имеются доказательства того, что она присваивала продукты питания, предназначенные для детей, получала взятки, а также присваивала заработные платы, в связи с чем ранее в её отношении было возбуждено уголовное дело.
Даниелян была восстановлена в прежней должности распоряжением главы административного района Шенгавит, члена партии «Гражданский договор» Тиграна Габриеляна от 19 февраля — во исполнение вступившего в законную силу решения гражданского суда.