Հայկական E-auto ընկերությունը պաշտոնապես կներկայացնի HONGQI ավտոմեքենաները նաև Վրաստանում․ Լուսանկարներ
24/02/2026 14:15
Հայկական E-auto ընկերությունը հայտարարում է իր գործունեության նոր ռազմավարական փուլի մեկնարկի մասին․ ընկերությունը պաշտոնապես կներկայացնի Չինաստանի ազգային ավտոարտադրության խորհրդանիշ HONGQI բրենդը նաև Վրաստանում։
Պաշտոնական ներկայացուցչության պայմանագիրը, լիցենզավորման փաստաթղթերը և համապատասխան սերտիֆիկատները ստորագրվել են Չինաստանի Չանչուն քաղաքում, որտեղ տեղակայված է HONGQI բրենդի՝ China FAW Group Co., Ltd. մայր ընկերությունը։ Փաստաթղթերը ստորագրել են E-auto ընկերության համահիմնադիր և բիզնեսի զարգացման տնօրեն Գեորգ Գասպարյանը և Կենտրոնական Ասիայում HONGQI-ի գլխավոր տնօրեն Ջան Վեյը։
«E-auto-ն Հայաստանում ցուցաբերել է վաճառքի՝ իսկապես տպավորիչ արդյունքներ՝ միաժամանակ ձևավորելով պատասխանատու, հմուտ և վստահելի գործընկերային հարաբերություններ մեր և հաճախորդների նկատմամբ։ Սա է մեր այն որոշման հիմքը, որ HONGQI բրենդը Վրաստանի շուկայում պաշտոնապես ներկայանալու է E-auto ընկերության հետ համագործակցությամբ»,-նշում է Ջան Վեյը։
«2025-ին Հայաստանում պաշտոնական ներկայացուցիչների կողմից ներմուծված էլեկտրամոբիլների շուրջ 35%-ը բաժին է ընկնում E-auto ընկերությանը։ Այս ցուցանիշը խոսում է ինքնին՝ հաստատելով մեր ընկերության կայուն դիրքը, շուկայի խորքային ընկալումը և հաճախորդների վստահությունը։ Մենք առաջարկում ենք ոչ միայն մրցունակ և հասանելի գներ, այլև ներդրել ենք լիարժեք երաշխիքային սպասարկման մոդել, որը հավասարապես վստահություն է ներշնչում ինչպես մասնավոր, այնպես էլ կորպորատիվ հաճախորդներին։ Այս պատասխանատու և հաճախորդակենտրոն բիզնես մոդելը, որը հաջողությամբ կիրառվում է Հայաստանում, նույն սկզբունքներով կներդրվի նաև Վրաստանում, որտեղ շուտով կներկայանանք նորաբաց ընդարձակ ցուցասրահով»,-հավելում է E-auto ընկերության համահիմնադիր Գեորգ Գասպարյանը։
HONGQI բրենդը հիմնադրվել է 1958 թվականին և համարվում է Չինաստանի ավտոարդյունաբերության խորհրդանիշը։ Տասնամյակներ շարունակ այն եղել է երկրի ղեկավարության և պետական նշանակության միջոցառումների պաշտոնական ավտոմոբիլային ընտրությունը՝ մարմնավորելով որակ, ինժեներական մտածողություն և բարձր տեխնոլոգիական զարգացում։
HONGQI էլեկտրամոբիլներն աչքի են ընկնում չինական մշակույթից ոգեշնչված յուրահատուկ դիզայնով, իսկ որակյալ հարդարանքը և ժամանակակից ինտերիերը խոստանում են երթևեկությունը դարձնել էլ ավելի հաճելի: Մեքենաներն առանձնանում են տարողունակ մարտկոցներով, ինչը էլեկտրամոբիլի համար մեծ առավելություն է։
Մեքենաներում կիրառվող տեխնոլոգիաների ու ինժեներական լուծումների շնորհիվ էլեկտրամոբիլները լիովին համապատասխանում են Եվրոպական միության ստանդարտներին և տեխնիկական COC (European Certificate of Conformity) պահանջներին։
HONGQI ֆլագմանային մոդելները կարող են մեկ լիցքավորումով անցնել մինչև 800 կմ, իսկ թվային հավելվածները վարորդներին հասանելի են դարձնում տեխնոլոգիական նորարար լուծումները՝ ձայնային կառավարում, մուլտիմեդիա և բազմաթիվ այլ հնարավորություններ։
Հայաստանում E-auto-ի վաճառքի և սպասարկման ավտոսրահի հասցեն է՝ Երևան, Դավիթ Բեկ 138/4: Ընկերությունը HONGQI Էլեկտրամոբիլների համար տրամադրում է մինչև 8 տարի կամ մինչև 150․000 կիլոմետր պաշտոնական երաշխիք։
Համագործակցելով Հայաստանում գործող գրեթե բոլոր առաջատար բանկերի հետ՝ E-auto-ն իր հաճախորդներին տրամադրում է նաև ավտովարկ ձևակերպելու հատուկ հնարավորություն՝ սկսած ընդամենը 5% կանխավճարից։
Հավելենք, որ E-auto-ն էլեկտրամոբիլների տեխնիկական սպասարկման ծառայություններ է մատուցում ոչ միայն իր հաճախորդներին, այլև HONGQI-ի բոլոր վարորդներին՝ նրանց տրամադրելով իրականացված աշխատանքների երաշխիք:
Հավելյալ տեղեկատվությունը հասանելի է www.hongqi.am կայքում, Facebook-յան էջում և +37410330330, +37491330330 հեռախոսահամարներով։

Армянская компания E-auto официально представит автомобили HONGQI также в Грузии — ФОТО
Армянская компания E-auto объявляет о начале нового стратегического стратегического этапа своей деятельности: компания официально представит в Грузии бренд HONGQI — символ национального автопроизводства Китая.
Договор об официальном представительстве, лицензионные документы и соответствующие сертификаты были подписаны в китайском городе Чанчунь, где расположена головная компания бренда HONGQI — China FAW Group Co., Ltd. Документы подписали соучредитель и директор по развитию бизнеса E-auto Георг Гаспарян и генеральный директор HONGQI по Центральной Азии Чжан Вэй.
«E-auto продемонстрировала в Армении действительно впечатляющие результаты продаж, одновременно формируя ответственные, профессиональные и надежные партнерские отношения с клиентами. Это и стало основанием для решения официально представить бренд HONGQI на рынке Грузии в сотрудничестве с E-auto», — отметил Чжан Вэй.
«В 2025 году около 35% электромобилей, импортированных официальными представителями в Армении, приходится на компанию E-auto. Этот показатель сам по себе подтверждает устойчивые позиции нашей компании, глубокое понимание рынка и доверие клиентов. Мы предлагаем не только конкурентоспособные и доступные цены, но и внедрили полноценную модель гарантийного обслуживания, которая внушает уверенность как частным, так и корпоративным клиентам. Эта ответственная и ориентированная на клиента бизнес-модель, успешно реализованная в Армении, будет внедрена и в Грузии, где мы скоро откроем новый просторный шоурум», — добавил соучредитель E-auto Георг Гаспарян.
Бренд HONGQI был основан в 1958 году и считается символом автомобильной промышленности Китая. На протяжении десятилетий он являлся официальным выбором для руководства страны и мероприятий государственного значения, воплощая качество, инженерное мышление и высокие технологии.
Электромобили HONGQI выделяются уникальным дизайном, вдохновлённым китайской культурой, качественной отделкой и современным интерьером, обещающими комфортное вождение. Автомобили оснащены высокоемкими батареями, что является значительным преимуществом для электромобиля.
Благодаря передовым технологиям и инженерным решениям, электромобили полностью соответствуют стандартам Европейского Союза и требованиям технического сертификата COC (Certificate of Conformity).
Флагманские модели HONGQI могут проезжать до 800 км на одной зарядке, а цифровые приложения предоставляют водителям доступ к технологическим инновациям, включая голосовое управление, мультимедиа и множество других функций.
В Армении шоурум E-auto по продаже и обслуживанию автомобилей расположен по адресу: Ереван, Давид Бек 138/4. Компания предоставляет официальную гарантию на электромобили HONGQI до 8 лет или до 150 000 км пробега.
Сотрудничая почти со всеми ведущими банками Армении, E-auto также предлагает клиентам возможность автокредитования с первоначальным взносом всего от 5%.
Кроме того, E-auto предоставляет услуги технического обслуживания электромобилей не только своим клиентам, но и всем водителям HONGQI, обеспечивая гарантию на выполненные работы.
Дополнительная информация доступна на сайте www.hongqi.am, на странице компании в Facebook, а также связаться с намипо телефонам +37410330330, +37491330330.