Ջուր կա, կառավարում չկա մեր երկրում․ Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
«Սա այս իշխանությունների սխալ քաղաքականության հետևանքն է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը՝ անդրադառնալով ջրամատակարարման ժամանակացույցի փոփոխությանը, ինչի հետևանքով սպառողները նոր խնդիրների են բախվելու։
«Պետությունն ունի ենթակառուցվածքային 3 հիմնական ուղղություն՝ ջուր, էներգիա, գազ։ 21-րդ դարում Երևանում հարյուր հազարավոր բնակիչներ ամեն օր ժամերով զրկվելու են ջրամատակարարումից։ Սա անընդունելի է։ Ջուրը շքեղություն չէ, այլ՝ կենսական անհրաժեշտություն։ Բժշկական հաստատությունները և ռազմավարական նշանակության օբյեկտները չպետք է նույնիսկ մեկ ժամ մնան առանց ջրի։
Երկրորդը՝ էլեկտրականությունը․ վերջին 4 ամիսների ընթացքում  Հայաստանում անջատումների քանակը աճել է 40 տոկոսով։ Սա նշանակում է, որ էներգետիկայի ոլորտում ունենք «տոտալ կոլապսի» միտում՝ 40 տոկոս աճ՝ անջատումների մեջ։
Ջրամատակարարման մեջ ունենք անկում, էլեկտրաէներգիայի ոլորտում՝ անջատումների կտրուկ աճ, և արտաքին քաղաքականության սխալների արդյունքում իշխանությունները վտանգում ենք նաև գազամատակարարումը։ Սա շատ կարևոր մարտահրավեր է մեզ համար»,-ասաց Կարապետյանը։
Նա նաև նշեց՝  Հայաստանում ջուր կա, կառավարում չկա.
«Պետք է լինեն պատասխանատուներ՝ փոխնախարար, նախարար, մասնագիտական թիմեր, ովքեր  աշխատում են ջրային կորուստների նվազեցման վրա։ Սա պետք է դառնա պետական քաղաքականություն։ Ջուր կա, կառավարում չկա մեր երկրում»։

Воды в стране достаточно, но нет управления — Нарек Карапетян (видео)
«Это следствие ошибочной политики нынешних властей», — заявил в беседе с журналистами член политсовета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян, комментируя изменение графика водоснабжения, из-за которого потребители столкнутся с новыми проблемами.
«У государства есть три ключевых инфраструктурных направления: вода, электроэнергия, газ. В XXI веке сотни тысяч жителей Еревана ежедневно будут по нескольку часов оставаться без водоснабжения. Это неприемлемо. Вода — не роскошь, а жизненная необходимость. Медицинские учреждения и объекты стратегического значения не должны оставаться без воды даже на один час.
Второе — электроэнергия: за последние четыре месяца количество отключений в Армении выросло на 40 процентов. Это означает, что в энергетическом секторе наблюдается тенденция к "тотальному коллапсу" — рост отключений на 40 процентов.
В сфере водоснабжения мы имеем спад, в электроэнергетике — резкий рост отключений, а в результате ошибок во внешней политике власти также ставят под угрозу газоснабжение. Это очень серьёзный вызов для нас», — отметил Карапетян.
Он также подчеркнул, что в Армении проблема не в отсутствии воды, а в отсутствии управления.
«Должны быть ответственные лица — заместитель министра, министр, профессиональные команды, которые работают над сокращением водных потерь. Это должно стать государственной политикой. Вода есть, управления в нашей стране нет», — заключил он.