Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել է Լեհաստան. Դոնալդ Տուսկի հետ ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան հայտարարություններով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Լեհաստանի Հանրապետություն:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկի հետ, որից հետո Հայաստանի և Լեհաստանի վարչապետները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան հայտարարություններով:
Պաշտոնական այցի շրջանակում վարչապետը հանդիպումներ կունենա նաև նախագահ Կարոլ Նավրոցկիի և Սենատի նախագահ Մալգոժատա Կիդավա Բլոնսկայի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի նաև միջազգային հարաբերությունների լեհական ինստիտուտ, որտեղ հանդիպում կունենա լեհական վերլուծական կենտրոնների ներկայացուցիչների հետ:

Никол Пашинян отправился с официальным визитом в Польшу: по итогам встречи с премьер-министром Польши Дональдом Туском главы правительств выступят с заявлениями для представителей СМИ
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян отправился с двухдневным официальным визитом в Республику Польша.
В рамках визита запланирована встреча Никола Пашиняна с премьер-министром Польши Дональдом Туском, по итогам которой главы правительств Армении и Польши выступят с заявлениями для представителей средств массовой информации.
В ходе официального визита премьер-министр также проведёт встречи с президентом Польши Каролем Навроцким и спикером Сената Малгожатой Кидавой-Блонской.
Кроме того, Никол Пашинян посетит Польский институт международных отношений, где встретится с представителями польских аналитических центров.