Քննարկվել են ՀՀ–ԱՄՆ տնտեսական և ֆինանսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր
Փետրվարի 25-ին դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Ֆինանսների քարտուղարությունում՝ Ֆինանսների քարտուղարի փոխտեղակալ Ռեբեկա Բըրչի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ–ԱՄՆ տնտեսական և ֆինանսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումները, ինչպես նաև երկկողմ համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Դեսպանն ու Ռեբեկա Բըրչը մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԱՄՆ փոխշահավետ ոլորտներում համագործակցության խորացման և համապատասխան գերատեսչությունների միջև երկխոսության ամրապնդման շուրջ։

Обсуждены вопросы экономического и финансового сотрудничества между Арменией и США
25 февраля посол Нарек Мкртчян в Министерстве финансов США встретился с заместителем помощника министра финансов Ребеккой Бёрч.
В ходе встречи были обсуждены вопросы экономического и финансового сотрудничества между Арменией и США, реализуемые в Армении реформы, а также возможности расширения двустороннего сотрудничества.
Посол и Ребекка Бёрч обменялись мнениями по вопросам углубления сотрудничества в представляющих взаимный интерес сферах и укрепления диалога между профильными ведомствами двух стран.