«Տարածաշրջանը անկանխատեսելի հետևանքներով հղի լայնածավալ պատերազմի շեմին է». Պուտինն ու Բահրեյնի թագավորը հեռախոսազրույց են ունեցել
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու Բահրեյնի թագավոր Համադ Բին Իսա Ալ Խալիֆան քննարկել են Իրանի շուրջ ստեղծված աննախադեպ իրավիճակը, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Մտքեր են փոխանակվել ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ագրեսիայի հետևանքով Իրանի շուրջ ստեղծված աննախադեպ իրավիճակի շուրջ, նշվել է, որ էսկալացիան տարածաշրջանը կանգնեցրել է անկանխատեսելի հետևանքներով հղի լայնածավալ պատերազմի շեմին»,- նշված է Կրեմլի հաղորդագրությունում։

«Регион находится на грани полномасштабной войны с непредсказуемыми последствиями»: Путин и король Бахрейна провели телефонный разговор
Президент России Владимир Путин и король Бахрейна Хамад Бен Иса Аль Халифа акцентировали необходимость прекращения боевых действий в регионе Ближнего Востока, чтобы не допустить выхода ситуации из-под контроля, сообщает пресс-служба Кремля.
"Эскалация вокруг Ирана в результате агрессии США и Израиля подводит весь регион на грань полномасштабной войны с непредсказуемыми последствиями. С обеих сторон акцентирована необходимость скорейшего прекращения боевых действий с тем, чтобы не допустить полного выхода ситуации из-под контроля и вернуть ее в политико-дипломатическое русло", - говорится в сообщении.