Ալեն Սիմոնյանը ցինիկ չէ, շարքային լկտի է. Աշոտյան (Տեսանյութ)
Ժողովո՛ւրդ ջան, բարի օր, բա չիմացաք՝ երեկ հերթական լպիրշ հարցազրույցն է տվել Ազգային ժողովի նախագահի աթոռը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանը, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
Աշոտյանը հարցազրույցի բովանդակությանը չանդրադարձավ, որովհետև, ըստ նրա, դա չկա։
«Ալեն Սիմոնյանը ցինիկ էլ չէ, որովհետև ցինիկ լինելու համար պետք է ունենալ գիտելիք և կրթություն։ Ալենը շարքային լկտի է։ Ուզում եմ հիշեցնել, որ երեկ հոխորտում էր մի մարդ, ով 2020 թվականի նոյեմբերին Մոսկվայի հյուրանոցներում ապաստան էր փնտրում հայ ժողովրդի զայրույթից խուսափելու համար։ Մի մարդ, ում լեզուն, ամբիցիաները, և ով գիտի՝ էլ ինչ, Նիկոլը կարճացրել է՝ բռնելով իր ընտանիքի անդամին և նստեցնելով, Ալենի պնդմամբ, ապօրինաբար։ Հոխորտում էր մի մարդ, ով առանց թիկնապահների քաղաք դուրս գալ չի կարող, ով առանց թիկնապահների իրեն մարդ և տղամարդ զգալ չի կարող»,-նշեց նա։
Աշոտյանը հարց ուղղեց՝ ո՞վ է ավելի շատ մահացու մեղքեր կուտակել՝ Նիկո՞լը, թե՞ Ալենը։․«Իմ հաշվելով՝ Նիկոլին կարելի է վերագրել յոթ մահացու մեղքերից վեցը, իսկ Ալենը կուտակել է ողջ ծաղկեփունջը՝ բոլոր յոթ մեղքերը։ Նիկոլի կողքը լինելը խարան է, սակայն Ալեն Սիմոնյան լինելը կրկնակի խարան է, որովհետև հայ ժողովուրդը երբեք չի մոռանալու, անկախ ձեր այսօրվա հոխորտանքներից, բարգավաճող ֆինանսական վիճակից, ձեր լկտիությունից ու լպիրշությունից, այն աղետները, որոնք դուք բերել եք մեր գլխին՝ հայ ժողովրդի գլխին»,-նշեց Աշոտյանը։
«Հայաստանում նման խարաններով ՔՊ-ական և Ալեն Սիմոնյան ապրելը մի օր լինելու է շատ-շատ դժվար։ Թեպետ այդ մեղքերի «քաղցրության» ճանապարհով նրանք պարտավոր են անցնել, որովհետև բազմաթիվ տառապանքներ, կորուստներ, վշտեր են պարգևել հայ ժողովրդին»,-եզրափակեց նա։
Նշենք, որ Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել էր, թե Սերժ Սարգսյանը պետք է համարձակություն ունենա՝ հեռանա։
«Որովհետև դուք ձեր անձով չեք թողնում իրանք քաղաքական իրենց կարիերան շարունակեն և խանգարում եք իրենց գոյություն ուենալ, մեղք են այդ մարդիկ»,-ասել էր նա։

Ашотян: Ален Симонян не циник, а обычный нахал (видео)
«Дорогие друзья, добрый день. Наверное, вы ещё не в курсе — вчера спикер Национального собрания Ален Симонян дал очередное дерзкое интервью», — заявил в прямом эфире Facebook вице-президент РПА Армен Ашотян.
Ашотян не стал останавливаться на содержании интервью, отметив, что «его просто нет».
«Ален Симонян не циник, потому что для того, чтобы быть циником, нужно иметь знания и образование. Ален — обычный нахал. Хочу напомнить, что вчера важничал человек, который в ноябре 2020 года искал убежище в гостиницах Москвы, пытаясь скрыться от гнева армянского народа. Человек, чьи язык, амбиции и кто знает, что ещё, Никол укротил, задержав одного из членов его семьи и посадив в тюрьму, как утверждает Ален, незаконно. Фразерствует человек, который не может выйти в город без охраны, и который без охраны не может почувствовать себя человеком и мужчиной», — подчеркнул Ашотян.
Он задал вопрос: кто накопил больше смертных грехов — Никол или Ален?
«По моему подсчёту, Николу можно приписать шесть из семи смертных грехов, а Ален собрал весь букет — все семь. Находиться рядом с Николом — клеймо, а быть Аленом Симоняном — двойное клеймо, потому что армянский народ никогда не забудет, несмотря на ваше вчерашнее хвастовство, финансовое благополучие, вашу наглость, те беды, которые вы принесли нам — армянскому народу», — заявил Ашотян.
«Жить в Армении с такими клеймами, как член партии «Гражданский договор» и Ален Симонян, однажды будет очень-очень тяжело. Хотя они обязаны пройти путь «сладости» этих грехов, потому что они принесли множество страданий, потерь и огорчений армянскому народу», — заключил Ашотян.
Отметим, что сам Ален Симонян заявлял, что Сержу Саргсяну нужно набраться смелости и уйти:
«Потому что вы своими действиями не даёте им продолжать политическую карьеру и мешаете существовать, — пожалейте этих людей», — говорил он.