ԱՄԷ-ում գտնվող ՀՀ քաղաքացիները, ովքեր ունեն Fly One-ի Մասկատ-Երևան տոմսեր, կարող են օգտվել անվճար տեղափոխման հնարավորությունից
ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է.
«Այն քաղաքացիները, ովքեր արդեն ունեն և ձեռք կբերեն Fly One ընկերության կողմից մարտի 4-ին երեկոյան ժամը 21:00-ին կայանալիք Մասկատ-Երևան տոմսերը, կարող են օգտվել ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության և Դուբայում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության կողմից կազմակերպված անվճար տեղափոխման հնարավորությունից։
Նշենք նաև, որ Մասկատ-Երևան թռիչքի տոմսերը կարող եք ձեռք բերել՝ զանգահարելով հետևյալ հեռախոսահամարնրին՝ +37433309013 կամ +37494366540:
Տեղափոխման ցանկացություն ունեցող քաղաքացիներին խնդրում ենք անհատապես գրանցվել հետևյալ հղումով՝ https://forms.gle/v9UNjFN34GxUy7zr6՝ մինչև երեկոյան ժամը 20։00-ն:
Ավտոբուսների շարժման վայրի տվյալները՝
Աբու Դաբի- ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության տարածքից (President Joko Widodo str. 63)՝ մարտի 4-ին ժամը 02:00-ին՝ ուղևորների հավաքը ժամը 01:30-ին։
Դուբայ՝ ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության տարածքից (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) մարտի 4-ին ժամը 02:00-ին՝ ուղևորների հավաքը ժամը 01:30-ին։
Խնդրում ենք բացառապես գրանցվել այն քաղաքացիներին, ովքեր արդեն ունեն մարտի 4-ին կայանալիք Մասկատ-Երևան թռիչքի հաստատված տոմս։
Խնդրում ենք նաև հաշվի առնել, որ Աբու Դաբիից և Դուբայից մինչև Մասկատի օդանավակայան ճանապարհի տևողությունը կազմում է մոտավորապես 12-13 ժամ»։

Посольство Армении: имеющие билеты на рейс Маскат-Ереван пассажиры будут доставлены в Оман бесплатно
Граждане, которые уже приобрели или планируют приобрести билеты на рейс Маскат-Ереван авиакомпании «Fly One», запланированный на 4 марта в 21:00, могут воспользоваться возможностью бесплатного проезда, организованного посольством Армении в ОАЭ и генеральным консульством страны в Дубае. Об этом говорится в сообщении посольства Армении в ОАЭ.
В сообщении, в частности, отмечается:
«Следует также отметить, что билеты на рейс Маскат-Ереван можно приобрести, позвонив по номеру +37494366540.
Гражданам, желающим воспользоваться возможностью переезда на автобусах, предлагается зарегистрироваться индивидуально по следующей ссылке – до 20:00.
Информация о месте отправления автобусов:
Абу-Даби – с территории здания посольства Армении в ОАЭ (President Joko Widodo str. 63) – в 02:00 4 марта, сбор пассажиров в 01:30.
Дубай – с территории генерального консульства Армении (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) – в 02:00 4 марта, сбор пассажиров в 01:30.
Просим регистрироваться только тех граждан, у которых уже есть подтвержденный билет на рейс Маскат-Ереван на 4 марта.
Необходимо учесть и то, что время в пути из Абу-Даби и Дубая до аэропорта Маската составляет приблизительно 12-13 часов».