Տվյալների պահպանման և կիբերկայունության ժամանակակից լուծումներ բիզնեսի համար․ Viva-ն՝ NetApp-ի պաշտոնական գործընկեր Հայաստանում
Viva-ն հայտարարում է NetApp-ի հետ համագործակցության մեկնարկի մասին՝ դառնալով ընկերության պաշտոնական գործընկերը Հայաստանում։ Գործընկերության շրջանակում Viva-ն բիզնեսներին կառաջարկի տվյալների պահպանման, պաշտպանության և կառավարման ժամանակակից լուծումներ՝ ապահովելով տեղեկատվության անվտանգությունն ու շարունակական հասանելիությունը։
NetApp-ը համաշխարհային առաջատար տեխնոլոգիական ընկերություններից է, որն աջակցում է կազմակերպություններին՝ անվտանգ պահպանելու, արդյունավետ կառավարելու և պաշտպանելու իրենց տվյալները։
Գործընկերության արդյունքում Viva-ն հայկական բիզնեսներին կտրամադրի NetApp-ի առաջադեմ լուծումները՝ ապահովելով տվյալների պաշտպանությունն ու հասանելիությունը՝ անկախ ենթակառուցվածքի տեղակայման միջավայրից (ընկերության գրասենյակ, տվյալների կենտրոն կամ ամպային հարթակներ)։
Ժամանակակից բիզնեսի գործունեությունը մեծապես կախված է տվյալների անվտանգ պահպանությունից՝ ներառյալ հաճախորդների անձնական տվյալները, հաշվապահական համակարգերը, փաստաթղթաշրջանառությունը, հավելվածներն ու հաղորդակցման հարթակները։
Բիզնեսի աճին զուգընթաց ավելանում են նաև տվյալների ծավալներն ու դրանց հետ կապված ռիսկերը՝ համակարգերի խափանումներ, կիբերհարձակումներ և տվյալների կորստի վտանգ։
NetApp-ի տեխնոլոգիական լուծումների և Viva-ի տեղական փորձառության համադրումը հնարավորություն կտա ընկերություններին ձևավորել առավել հուսալի և անվտանգ տեխնոլոգիական հիմք՝ ապահովելով բիզնեսի անխափան գործունեությունն ու կայուն զարգացումը։ Սա թույլ կտա նվազեցնել համակարգային խափանումների ռիսկերը, ապահովել ենթակառուցվածքների կայուն աշխատանքը և պաշտպանել տվյալները կիբերհանցագործություններից։

Современные решения для хранения данных и киберустойчивости бизнеса: Viva − официальный партнер NetApp в Армении
Компания Viva объявляет о начале сотрудничества с NetApp и становится официальным партнёром компании в Армении. В рамках партнерства Viva будет предлагать предприятиям современные решения по хранению, защите и управлению данными, обеспечивая высокий уровень информационной безопасности и непрерывную доступность бизнес-сервисов.
NetApp — одна из ведущих мировых технологических компаний, которая помогает организациям безопасно хранить, эффективно управлять и надёжно защищать свои данные (в гибридных и облачных средах).
«Данные — самый ценный ресурс современного бизнеса. Наше партнёрство с NetApp открывает для армянских компаний доступ к технологиям мирового уровня, гарантируя высокий уровень безопасности данных, их постоянную доступность и бесперебойность бизнес-процессов. Viva предлагает предприятиям не только услуги связи, но и надёжные цифровые решения для роста, устойчивости и защиты», — заявил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
В рамках партнёрства Viva предоставит армянским предприятиям передовые решения NetApp, которые гарантируют защиту и доступность данных вне зависимости от среды развертывания инфраструктуры — в офисе компании, центре обработки данных или облачной платформе.
Современная бизнес-деятельность напрямую зависит от надёжной защиты данных — персональной информации клиентов, бухгалтерских систем, документооборота, приложений и коммуникационных платформ.
По мере роста компаний увеличиваются объёмы данных и сопутствующие риски: системные сбои, кибератаки и угроза потери информации.
Сочетание технологических решений NetApp и локальной экспертизы Viva позволит бизнесу сформировать прочную и безопасную технологическую основу, обеспечивающую непрерывность операций и устойчивое развитие. Это позволит минимизировать риски сбоев, повысить стабильность инфраструктуры и усилить защиту от киберугроз.