ՀՀ տարածք նոր ներխուժումներ են եղել, իշխանությունները թաքցրել են. Արման Թաթոյան
ՀՀ տարածք նոր ներխուժումներ են եղել, որը հայաստանյան իշխանությունները թաքցրել են հանրությունից, այս մասին անվտանգային հարցերի վերաբերյալ հրավիրված հրատապ ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց  «Միասնության թևեր» շարժման համակարգող Արման Թաթոյանը։
Նա կոնկրետ փաստերով քարտեզի վրա ներկայացրեց, թե որոնք ենք դրանք:
«Ես ներկայացնում եմ մասնավորապես Վարդենիսում տեղի ունեցածը, այդ ներխուժումը տեղի է ունեցել մի քանի տարի առաջ ՀՀ տարածքից ներս, մեր ինքնիշխան տարածք: Ըստ արբանյակային լուսանկարների՝ այս դիրքը մինչև 2025 թվականի հուլիսի 31-ը գոյություն չի ունեցել: Ըստ արբանյակային լուսանկարների՝ մենք տեսնում ենք, որ այս դիրքի տեղեկայումը եղել է մինչև նախորդ տարվա օգոստոսի 19-ը: Սա մարտական հերթապահություն կրող ադրբեջանական դիրք է. խոշոր զինատեսակներից կրակային դիրքեր են: Այդ դիրքերից ուղիղ նշանառվում և  թիրախի տակ է հայտնվել Սոթքի հանքավայրը»,- ներկայացրեց Թաթոյանը:
«Միասնության թևեր» շարժման համակարգողի խոսքով՝ հենց այդ դիրքից նաև Վարդենիսի համայնքներն են նշանառության տակ հայտնվել, նշանառության տակ են այդ համայնքների արոտավայրերը ևս: Արման Թաթոյանը նաև նշեց, որ ադրբեջանական այդ դիրքից ոչ միայն թիրախի տակ են պահվում հայկական բնակավայրերը, այլև վտանգում են հայ զինվորականների կյանքը:

Произошли новые вторжения на территорию Республики Армения, власти это скрыли — Арман Татоян
На срочной пресс-конференции по вопросам безопасности координатор движения «Крылья единства» Арман Татоян сообщил, что на территорию Республики Армения имели место новые вторжения, о которых власти Армении скрыли информацию от общественности.
Он привел конкретные факты на карте, показав, где именно произошли эти вторжения:
«Я представляю, в частности, события в Варденисе. Это вторжение произошло несколько лет назад на нашей суверенной территории. Согласно спутниковым снимкам, эта позиция до 31 июля 2025 года не существовала. Согласно спутниковым данным, мы видим, что эта позиция появилась до 19 августа прошлого года. Это азербайджанская позиция, несущая боевое дежурство: огневые точки для крупнокалиберного вооружения. С этих позиций был открыт прицельный огонь по месторождению в Сотке», — рассказал Татоян.
По словам координатора движения «Крылья единства», именно с этой позиции были взяты под прицел населённые пункты Вардениса, а также пастбища этих общин. Арман Татоян подчеркнул, что с этой азербайджанской позиции под прицелом находятся не только армянские населенные пункты, но и под угрозой жизни армянских военнослужащих.