Ըստ Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի աղբյուրների՝ արհեստածին Ադրբեջանը հավանաբար լրացուցիչ զnրակազմ է տեղակայել Իրանի հետ սահմանին․ Վարդան Ոսկանյան
Ըստ Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի աղբյուրների՝ արհեստածին Ադրբեջանը հավանաբար լրացուցիչ զորակազմ է տեղակայել Իրանի հետ սահմանին, իսկ այդ կազմավորման ՊՆ-ն, Սահմանապահ ծառայությունը և ՆԳՆ-ն անցել են ուժեղացված մարտական պատրաստության ռեժիմի։ Այս մասին գրել է քաղաքագետ Վարդան Ոսկանյանը։
«Թեև տեղեկությունը պաշտոնական չէ, բայց ոչ ոք չի կարող բացառել, որ հնարավոր նման ռազմական պատրաստությունները միտված չեն այն սցենարին, երբ Իսրայելի դաշնակից Բաքվի բարբարոսական վարչախմբին կհրահանգվի միանալ Իրանի դեմ ագրեսիային»,-գրել է նա։

Azerbaijan may have reinforced its border with Iran – Vardan Voskanyan
According to sources in the barbaric regime in Baku, artificial Azerbaijan may have deployed additional troops along its border with Iran, political scientist Vardan Voskanyan wrote about this.
Voskanyan wrote that the country’s Ministry of Defense, Border Guard Service and Ministry of Internal Affairs have reportedly shifted to an enhanced combat readiness regime.
“Although the information is not official, it cannot be ruled out that such possible military preparations are connected to a scenario in which Azerbaijan, an ally of Israel, could be instructed to join actions against Iran,” he stated.