Բոլորս աղոթենք Բագրատ Սրբազանի հոգու ամրության ու տոկունության համար․ Արշակ Սրբազան
«Այս պահին ինձ համար ամենամեծ ափսոսանքնն այն է, որ Բագրատ Սրբազանը խցում մնաց մենակ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց կալանքից ազատ արձակված Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանը։
«Ուզում եմ, որ բոլորս աղոթենք նրա հոգու ամրության ու տոկունության համար։ Կարող եմ վստահ ասել՝ այդ ամրությունը այս ընթացքում չի պակասել։ Աստված տա, որ մի օր մենք բոլորս տեսնենք մեր ցանկությունների ու հույսերի արդյունքը։
Մի բան հաստատ գիտեմ․ վերջը լավ է լինելու։ Իսկ եթե լավ չէ, ուրեմն դա դեռ վերջը չէ»։
Հիշեցնենք, որ Արշակ Սրբազանին անհապաղ ազատ արձակելու որոշումն ընդունել է Վերաքննիչ դատարանի դատավոր Արսեն Նիկողոսյանը։

Давайте все помолимся за силу и стойкость души архиепископа Баграта – архиепископ Аршак
«На данный момент для меня самым большим сожалением является то, что архиепископ Баграт остался один в камере», — заявил в беседе с журналистами освобождённый из-под ареста глава канцелярии Первопрестольного Святого Эчмиадзина архиепископ Аршак Хачатрян
«Я хочу, чтобы мы все помолились за силу и стойкость души архиепископа Баграта Галстаняна. Могу с уверенностью сказать: за это время эта стойкость не ослабла. Дай Бог, чтобы однажды мы все увидели результат наших желаний и надежд.
Одно я знаю точно: в конце всё будет хорошо. А если пока не хорошо — значит, это ещё не конец».
Напомним, решение о немедленном освобождении архиепископа Аршака принял судья Апелляционного суда Арсен Никогосян.