Բացարձակ վստահություն չունեմ Հայաստանում գործող արդարադատության համակարգի նկատմամբ․ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյան
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի դիվանապետ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանից լրագրողներն այսօր հետաքրքվեցին՝ պատրաստվո՞ւմ է հակընդդեմ հայց ներկայացնել, պահանջել իրեն վերագրվող կեղծ տեսանյութի տարածման հերքում, ինչին ի պատասխան՝ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանը նշեց․
«Ես բացարձակ վստահություն չունեմ Հայաստանում գործող արդարադատության համակարգի նկատմամբ և չեմ կարծում, որ իմ նկատմամբ վստահությունը դատարանի որոշումով պետք է վերականգնվի։
Հանրային ընկալումների մեջ ես տեսնում եմ այդ վստահությունը և լիարժեքորեն բավարարված եմ, ուստի առայժմ ձեռնպահ կմնամ այդ ուղղությամբ որևէ քայլ ձեռնարկել։

У меня нет абсолютного доверия к действующей в Армении системе правосудия — архиепископ Аршак Хачатрян
Сегодня журналисты поинтересовались у главы канцелярии Первопрестольного Святого Эчмиадзина, архиепископа Аршака Хачатряна, собирается ли он подать встречный иск с требованием опровержения распространённого о нём фейкового видео. В ответ архиепископ Аршак Хачатрян заявил:
«У меня нет абсолютного доверия к действующей в Армении системе правосудия, и я не считаю, что доверие ко мне должно восстанавливаться через решение суда.
В общественном восприятии я вижу это доверие и полностью удовлетворён им, поэтому пока воздержусь от каких-либо шагов в этом направлении.