Ընդդիմությու՛ն, իրար գլուխ եկեք ու հեռացրեք Նիկոլ Փաշինյանին. ի՞նչ ընտրություն, ի՞նչ հունիս, մինչև հունիս ի՞նչ է մնալու՝ երկրից, ձեզնից. Սամվել Ֆարմանյան
05/03/2026 14:49
Ժամ առաջ, րոպե առաջ պետք է Նիկոլին հեռացնել վարչապետի պաշտոնից, այս մասին հայտարարել է ԱԺ ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը։
Ըստ Ֆարմանյանի՝ Փաշինյանն այս օրհասական իրավիճակում ավելի մեծ սպառնալիք է Հայաստանի գոյության ու հայ ժողորդի անվտանգության համար, քան մեզ մոտեցող սարսափելի ցունամին:
«Ադրբեջանն ու Թուրքիան, կարծես, ներքաշվում են Իրանի դեմ գործողություններում՝ դրանից բխող հավանական սցենարներով:
Ընդդիմությու՛ն, իրար գլուխ եկեք, շատ արագ վարչապետի ընդունելի միասնական թեկնածու առաջադրեք ու ԱԺ-ում իմպիչմենտի միջոցով հեռացրեք Նիկոլին: Ի՞նչ ընտրություն: Ի՞նչ հունիս: Մինչև հունիս ի՞նչ է մնալու՝ երկրից, ձեզնից... Հայաստանն անտեր էլ չէ՝ դարպասները ներսից բացված են:
Արագ համախմբվեք բոլորով, ձևավորեք ազգային համերաշխության կարող ու «ձվերով» կառավարություն. թող Հայաստանը գոնե գոյության շանս ստանա:
Անիծյալ լինեք, եթե անգամ նման օրհասական իրավիճակում թացը չորից չեք տարբերելու ու Նիկոլից ավելի Նիկոլ եք լինելու»,- նշել է Ֆարմանյանը։

Opposition, unite and remove Nikol Pashinyan;What election, what June - what will remain by June? – Samvel Farmanyan
05/03/2026 15:09
Nikol should have been removed from the post of Prime Minister hours and minutes ago, former RPA MP Samvel Farmanyan stated.
According to Farmanyan, in the current dire situation Nikol Pashinyan poses a greater threat to the existence of Armenia and the security of the Armenian people than the terrible tsunami approaching us.
“Azerbaijan and Turkey seem to be getting involved in actions against Iran, with possible scenarios arising from this.
Opposition, come together, quickly nominate an acceptable joint candidate for prime minister and remove Nikol through impeachment in the National Assembly. What election? What June? What will be left by June of the country, of you? Armenia is not without a master; the gates are open from within.
Quickly unite everyone and form a capable government of national solidarity. Let Armenia at least have a chance to exist.
You will be damned if, even in such a dire situation, you cannot distinguish between wet and dry and end up being more Nikol than Nikol,” Farmanyan noted.