Ընդդիմությու՛ն, իրար գլուխ եկեք ու հեռացրեք Նիկոլ Փաշինյանին. ի՞նչ ընտրություն, ի՞նչ հունիս, մինչև հունիս ի՞նչ է մնալու՝ երկրից, ձեզնից. Սամվել Ֆարմանյան
05/03/2026 14:49
Ժամ առաջ, րոպե առաջ պետք է Նիկոլին հեռացնել վարչապետի պաշտոնից, այս մասին հայտարարել է ԱԺ ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը։
Ըստ Ֆարմանյանի՝ Փաշինյանն այս օրհասական իրավիճակում ավելի մեծ սպառնալիք է Հայաստանի գոյության ու հայ ժողորդի անվտանգության համար, քան մեզ մոտեցող սարսափելի ցունամին:
«Ադրբեջանն ու Թուրքիան, կարծես, ներքաշվում են Իրանի դեմ գործողություններում՝ դրանից բխող հավանական սցենարներով:
Ընդդիմությու՛ն, իրար գլուխ եկեք, շատ արագ վարչապետի ընդունելի միասնական թեկնածու առաջադրեք ու ԱԺ-ում իմպիչմենտի միջոցով հեռացրեք Նիկոլին: Ի՞նչ ընտրություն: Ի՞նչ հունիս: Մինչև հունիս ի՞նչ է մնալու՝ երկրից, ձեզնից... Հայաստանն անտեր էլ չէ՝ դարպասները ներսից բացված են:
Արագ համախմբվեք բոլորով, ձևավորեք ազգային համերաշխության կարող ու «ձվերով» կառավարություն. թող Հայաստանը գոնե գոյության շանս ստանա:
Անիծյալ լինեք, եթե անգամ նման օրհասական իրավիճակում թացը չորից չեք տարբերելու ու Նիկոլից ավելի Նիկոլ եք լինելու»,- նշել է Ֆարմանյանը։

«Оппозиция, соберитесь и отстраните Никола Пашиняна: какие выборы, какой июнь — что останется до июня, от страны, от вас?» — Самвел Фарманян
Никола Пашиняна необходимо как можно скорее, буквально немедленно отстранить от должности премьер-министра. Об этом заявил бывший депутат Национального собрания от Республиканской партии Армении Самвел Фарманян.
По мнению Фарманяна, в этой роковой ситуации Пашинян представляет большую угрозу существованию Армении и безопасности армянского народа, чем надвигающееся на нас ужасающее цунами.
«Азербайджан и Турция, по всей видимости, втягиваются в действия против Ирана со всеми вытекающими возможными сценариями.
Оппозиция, соберитесь, как можно скорее выдвиньте единого, приемлемого кандидата на пост премьер-министра и посредством импичмента в Национальном собрании отстраните Никола. Какие выборы? Какой июнь? Что останется до июня — от страны, от вас?.. Армения не без хозяина — её ворота открыты изнутри.
Быстро объединяйтесь, сформируйте способное и решительное правительство национального согласия, чтобы у Армении хотя бы появился шанс на существование.
Будьте вы прокляты, если даже в такой критической ситуации не сможете отличить мокрое от сухого и окажетесь «более николовскими», чем сам Никол», — заявил Фарманян.