Երբ տեսնենք՝ ռուսական ռազմաբազան մեր տեսադաշտը փակում է, այն ժամանակ կմտածենք՝ ոնց շարժվենք. Նիկոլ Փաշինյան
05/03/2026 13:24
Մենք, բարեբախտաբար, թե դժբախտաբար, ճանապարհի այն կետում չենք, որ ռուսական ռազմաբազան մեր տեսադաշտը փակելիս լինի, այս մասին Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Կառավարության ղեկավարի խոսքով՝ երբ կտեսնեն, որ ռուսական 102-րդ ռազմաբազան մեր տեսադաշտը փակում է, այն ժամանակ կմտածեն, ոնց շարժվեն, որ տեսադաշտի խնդիր չունենանք:
«Մենք խնդիր չունենք, չենք ունեցել և չենք ունենալու ՌԴ-ի հետ հարաբերություններ վատացնելու։ Մենք խնդիր ենք ունեցել, ունենք և կունենանք բացառապես ՀՀ պետական շահերով առաջնորդվելու»,- հավելեց Փաշինյանը:

Пашинян: когда российская военная база перекроет наше поле зрения, тогда будем решать, как действовать
05/03/2026 13:49
«К счастью или к сожалению, мы пока не находимся в той точке, когда российская база перекрывает наше поле зрения», — заявил премьер-министр Никол Пашинян на брифинге с журналистами после заседания правительства.
По его словам, «когда увидим, что 102-я российская военная база перекрывает наше поле зрения, тогда будем думать, как действовать, чтобы не возникало проблем с обзором».
«У нас нет, не было и не будет задачи ухудшать отношения с Россией. Во всех наших действиях мы всегда будем руководствоваться исключительно государственными интересами Республики Армения», — добавил Пашинян.