Ռուբեն Հակոբյանի ձերբակալությունը Փաստաբանների պալատի ուշադրության կենտրոնում է
ՀՀ փաստաբանների պալատի խորհրդի անդամ, փաստաբան Ռուբեն Հակոբյանի ձերբակալությունը գտնվում է ՀՀ փաստաբանների պալատի ուշադրության կենտրոնում, այս մասին նշված է ՀՀ փաստաբանների պալատի մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ։
«Պալատն անմիջական կապի մեջ է Ռուբեն Հակոբյանի պաշտպանական խմբի հետ: Քննարկվում են փաստաբանի պաշտպանությանն ուղղված գործողությունների շրջանակը և հետագա քայլերը:
Հ.Գ. Փաստաբանության մասին օրենքի 7-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի համաձայն՝
Փաստաբանների պալատի խնդիրներն են`պաշտպանել իր անդամների իրավունքները և օրինական շահերը պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների և կազմակերպությունների հետ փոխհարաբերություններում, ինչպես նաև դատարանում»։

адержание Рубена Акопяна находится в центре внимания Палаты адвокатов
Задержание члена Совета Палаты адвокатов РА, адвоката Рубена Акопяна, находится в центре внимания Палаты адвокатов Республики Армения, сообщает пресс-служба Палаты адвокатов.
«Палата поддерживает прямой контакт с командой защиты Рубена Акопяна. Обсуждаются действия, направленные на защиту адвоката, и дальнейшие шаги», — говорится в сообщении.
Напомним, что согласно части 2 пункта 1 статьи 7 Закона РА «Об адвокатуре», Палата адвокатов обязана защищать права и законные интересы своих членов во взаимодействии с государственными и местными органами, организациями, а также в суде».