Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն երախտագիտություն է հայտնել Բաքվին աջակցություն հայտնած պետություններին՝ նաև ՀՀ-ին
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն X-ում երախտագիտություն է հայտնել վերջին իրադարձությունների ընթացքում Բաքվին աջակցություն հայտնած 40 պետություններին ու կազմակերպություններին։
«Մենք բարձր ենք գնահատում Ադրբեջանի հետ ցուցաբերված համերաշխությունը, ինչպես նաև մեր երկրի ինքնիշխանությանը, տարածքային ամբողջականությանն ու սահմանների անձեռնմխելիությանն ուղղված աջակցության բացահայտ հաստատումը:
Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլոր այն երկրներին և միջազգային կազմակերպություններին, որոնք այս ժամանակահատվածում համերաշխություն են դրսևորել Ադրբեջանի հետ, և բարձր ենք գնահատում նրանց մշտական աջակցությունն ու գործակցությունը»,- ասված է Արտաքին գործերի նախարարության հաղորդագրության մեջ:

МИД Азербайджана выразил благодарность государствам, оказавшим поддержку Баку, в том числе Армении
Министерство иностранных дел Азербайджана на платформе X выразило благодарность 40 государствам и организациям, оказавшим поддержку Баку в ходе последних событий.
«Мы высоко ценим проявленную солидарность с Азербайджаном, а также очевидное подтверждение поддержки суверенитета нашей страны, её территориальной целостности и неприкосновенности границ.
Благодарим все государства и международные организации, которые в этот период проявили солидарность с Азербайджаном, и высоко ценим их постоянную поддержку и сотрудничество», — говорится в сообщении МИД.