Այս պահին որևէ ռիսկ չկա. ՔՊ-ականները՝ տարածաշրջանային իրավիճակի մասին
Այս պահին որևէ ռիսկ չկա կապված Հայաստանի և ԱՄՆ-ի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետ, խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում լրագրողների հետ զրույցում ասաց քպ-ական Արթուր Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին։
ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանն էլ ասաց, թե պետք է գնահատել այն խաղաղությունը, որը կա Հայաստանում։
«Այսօր մեր եռացող տարածաշրջանում Հայաստանն ինչ-որ առումով խաղաղության կղզյակ է, և մեր բալանսավորված հարաբերությունները մեր հարևանների հետ մեծապես նպաստել են դրան»,-ասաց Արման Եղոյանը։

There is no risk at the moment, ruling party deputies on the regional situation
“There is no risk at present related to the agreements reached between Armenia and the US, as well as between Armenia and Azerbaijan,” Artur Hovhannisyan said in a conversation with journalists during parliamentary briefings, referring to the situation in the region.
Arman Yeghoyan, Chairman of the NA Standing Committee on European Integration, also emphasized the importance of valuing the peace that exists in Armenia.
“Today, in our turbulent region, Armenia is in some sense an island of peace, and our balanced relations with our neighbors have greatly contributed to this,” Yeghoyan stated.