Խելամիտ ուղի. հենց սա է պետք մեր ժողովրդին, մենք պատրանք չենք վաճառելու. Լևոն Զուրաբյան (Տեսանյութ)
«Այս ընտրություններում մեր կարգախոսը լինելու է «Խելամիտ ուղի»-ն: Խելամիտ ուղի, որովհետև մենք միշտ փորձել ենք ռացիոնալ, իրատեսական, հաշվարկված և ռազմավարական լուծումներ առաջարկել դաշտում: Այդ դաշտը բավականին հեռու է հուզականությունից և պարզապես ցանկություններից: Ժողովուրդը սիրում է զգացմունքներով և պատրանքներով առաջնորդվել, ինչը մենք տեսանք 2020-2023 թվականներին: Մենք ի՞նչ պիտի անենք, մի պատրանք էլ մե՞նք ծախենք ժողովրդի վրա: Մենք դա չենք անելու, դա մեր ոճը չէ»,- «Հարցեր կան» հաղորդմանն ասել է ՀԱԿ վարչապետի թեկնածու, ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը:
«Մենք միշտ առաջարկելու ենք խելամիտ ուղի, այն մարմնավորելու է ամեն ինչ՝ մեր հակվածությունը իրական խաղաղության գործընթացին, մեր հակվածությունը տեխնոլոգիական զարգացմանը, ռազմավարական մտածողությանը, իրատեսական քաղաքականությանը: Խելամիտ ուղին այն է, ինչ այսօր մեր ժողովրդին պետք է»,- նշել է Զուրաբյանը:

Разумный путь — именно это нужно нашему народу, мы не будем продавать иллюзии — Левон Зурабян (видео)
07/03/2026 17:28
«На этих выборах нашим лозунгом будет «Разумный путь». Разумный путь — потому что мы всегда пытались предлагать рациональные, реалистичные, взвешенные и стратегические решения. Это поле довольно далеко от эмоциональности и просто желаний. Народ любит руководствоваться эмоциями и иллюзиями, что мы и увидели в 2020–2023 годах. Что нам теперь делать — тоже продавать народу очередную иллюзию? Мы этого делать не будем, это не наш стиль», — заявил кандидат в премьер-министры от партии «Армянский национальный конгресс», вице-президент АНК Левон Зурабян в программе «Есть вопросы» Aysor.am.
По его словам, партия будет продолжать предлагать «разумный путь», который включает приверженность реальному мирному процессу, технологическому развитию, стратегическому мышлению и реалистичной политике.
«Разумный путь — это то, что сегодня нужно нашему народу», — подчеркнул Зурабян.