Միրզոյանն ու Բարոն քննարկել են Մերձավոր Արևելքում ծավալվող զարգացումները
«ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև ռազմավարական գործընկերության հետևողական զարգացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները: Անդրադարձ է կատարվել առանցքային, այդ թվում՝ էներգետիկայի, ենթակառուցվածքների ոլորտներում համագործակցության ծրագրերին:
Նախարարներն անդրադարձ են կատարել առաջիկա բարձրաստիճան միջոցառումներին, այդ թվում՝ մայիսին Երևանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքին ընդառաջ տարվող աշխատանքներին: Ընդգծվել է ներկայիս միտումների պայմաններում ժողովրդավարական դիմակայունության ամրապնդման ուղղությամբ շարունակական փոխգործակցությունը:
Արարատ Միրզոյանը և Ժան-Նոել Բարոն մտքեր են փոխանակել Մերձավոր Արևելքում զարգացումների շուրջ: Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է իրավիճակի հանգուցալուծման, տարածաշրջանային կայունության ապահովման կարևորությունը»:

Мирзоян и Барро обменялись мнениями о событиях на Ближнем Востоке
10 марта в Париже министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с министром Европы и иностранных дел Франции Жан-Ноэлем Барро, сообщили в МИД Армении.
Собеседники обсудили работу, проводимую в направлении последовательного развития стратегического партнерства между Арменией и Францией. Были затронуты программы сотрудничества в ключевых сферах, включая энергетику и инфраструктуру.
Министры затронули  предстоящие мероприятия высокого уровня, в том числе проводимые работы в преддверии саммита Европейского политического сообщества, который пройдет в мае в Ереване. Было подчеркнуто продолжение взаимодействия по укреплению демократической устойчивости в условиях нынешних тенденций.
Арарат Мирзоян и Жан-Ноэль Барро обменялись мнениями о событиях на Ближнем Востоке. Министр Мирзоян подчеркнул важность развязки ситуации и обеспечения региональной стабильности.