Հուսով եմ՝ կգտնվի դատավոր, որ Սամվել Կարապետյանի ապօրինի կալանքի հարցով արդարացի որոշում կկայացնի. Անաիս Սարդարյան (Տեսանյութ)
12/03/2026 17:56
Դերասանուհի Անաիս Սարդարյանը ինստագրամյան իր էջի սթորի բաժնում անդրադարձել է վաղը սպասվող՝ «Սամվել Կարապետյանի ապօրինի կալանքի ժամկետը երկարաձգելու հարցով դատին»։
«Հուսով եմ՝ կգտնվի դատավոր այս երկրում, որն արդարացի որոշում կկայացնի, որովհետև դատավորները, որոնք քննարկում են այս հարցը, հոգու խորքում լավ հասկանում են, որ այս մարդը իր Հայաստանի համար, իր հայրենիքի համար լավից բացի ոչ մի վատ բան չի արել»,- ասում է դերասանուհին։
Անաիսը եթերում նաև խոստանում է առանձին անդրադառնալ Սամվել Կարապետյանի բարեգործական ծրագրերին, որոնք հիմա սահմանափակել են։ «Պատմելու եմ, թե ինչ նողկալի արարքների են սրանք գնում՝ քիչ է փակել են այդ մարդուն, թույլ չեն տալիս, որ արդար մասնակցի քարոզարշավին, մեկ էլ բարեգործությունն են սահմանափակել»,- նշում է նա։

«Надеюсь, найдется судья, который вынесет справедливое решение по вопросу незаконного ареста Самвела Карапетяна — Анаис Сардарян (видео)
Актриса Анаис Сардарян на своей странице в Instagram в разделе Stories прокомментировала предстоящий суд по вопросу продления незаконного ареста Самвела Карапетяна.
«Надеюсь, в этой стране найдется судья, который примет справедливое решение, потому что судьи, рассматривающие это дело, в глубине души понимают, что этот человек сделал для Армении и своей родины только добро», — отметила актриса.
Анаис также пообещала отдельно рассказать о благотворительных проектах Самвела Карапетяна, которые сейчас ограничены. «Я расскажу, на какие отвратительные меры идут эти люди — мало того, что посадили этого человека, не позволяют ему честно участвовать в предвыборной кампании, так еще и ограничили его благотворительную деятельность», — добавила она.