Որևէ քաղաքական ուժ, հասարակական միավոր ի վիճակի չէ միայնակ հաղթահարել մեր երկրում ստեղծված խորքային ճգնաժամը. Էլինար Վարդանյան
12/03/2026 11:05
«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբն ու Համահայկական հասարակական դաշինքը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Այլընտրանքային նախագծեր խումբ» ՀԿ անդամ Էլինար Վարդանյանը։
«Հուշագիրը մեր համատեղ ջանքերի մասին է՝ ուղղված մեր պետականության պաշտպանությանը: Որևէ քաղաքական ուժ, հասարակական միավոր ի վիճակի չէ միայնակ հաղթահարել մեր երկրում ստեղծված խորքային ճգնաժամը։
Մենք կարևորում ենք խնդիրների խորքային վերլուծությունը և փորձում ենք «Հայկական օրակարգ» ծրագրի շրջանակներում գեներացնել ծրագրային լուծումներ: Առաջիկայում կլինեն նոր հետաքրքիր համագործակցություններ, նոր ծրագրեր, նոր առաջարկներ»,-գրել է նա:

Ни одна политическая сила или общественное объединение не способны в одиночку преодолеть глубокий кризис, сложившийся в нашей стране — Элинар Варданян
12/03/2026 11:50
Группа «Альтернативные проекты» и Всеармянский общественный альянс подписали меморандум о сотрудничестве. Об этом на своей странице в Facebook написала член ООО «Группа альтернативных проектов» Элинар Варданян.
«Меморандум посвящён нашим совместным усилиям, направленным на защиту нашей государственности. Ни одна политическая сила или общественное объединение не способны в одиночку преодолеть глубокий кризис, сложившийся в нашей стране.
Мы придаём важное значение глубокому анализу проблем и в рамках программы «Армянская повестка» пытаемся вырабатывать программные решения. В ближайшее время появятся новые интересные форматы сотрудничества, новые программы и новые предложения», — написала она.