Նիկոլ Փաշինյանը Սուրբ Սարգիս եկեղեցի եկավ, հրահանգեց զեղչել Վեհափառի անունը, չզեղչեցինք՝ ինձ հեռացրեցին թեմից. Անուշ Վարդանյան (Տեսանյութ)
«Ազատությո՛ւն Սամվել Կարապետյանին», «Ազատությո՛ւն Հայաստանին» պաստառներով Երևանում մեկնարկել են բողոքի ակցիաներ՝ ի պաշտպանություն «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Անուշ Վարդանյանը, ով 13 տարի ծառայել է Արարատյան Հայրապետական թեմում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ հենց Նիկոլ Փաշինյանի պատճառով է, որ իրեն թեմից հեռացրել են։
«Երբ Նիկոլ Փաշինյանը Սուրբ Սարգիս եկեղեցի եկավ ու հրահանգեց զեղչել Վեհափառի անունը, մենք երիտասարդներով չզեղչեցինք ու ինձ հեռացրեցին»,- նշեց նա։
Վարդանյանն ասաց, որ կանգնած է Սամվել Կարապետյանի կողքին, որովհետև հենց նա է հայտարարել, որ կանգնած է եկեղեցու կողքին։

Никол Пашинян пришёл в церковь Святого Саргиса, приказал не упоминать имя Католикоса — мы не подчинились, меня исключили из епархии, — Ануш Варданян (видео)
В Ереване начались акции протеста с плакатами «Свободу Самвелу Карапетяну» и «Свободу Армении» в поддержку лидера партии «Сильная Армения» Самвела Карапетяна.
Член партии «Сильная Армения» Ануш Варданян, проработавшая 13 лет в Араратской патриаршей епархии, в беседе с журналистами заявила, что именно из-за Никола Пашиняна её исключили из епархии.
«Когда Никол Пашинян пришёл в церковь Святого Саргиса и приказал не упоминать имя Католикоса, мы, молодые, не подчинились — и меня исключили», — отметила она.
Варданян подчеркнула, что стоит рядом с Самвелом Карапетяном, потому что именно он заявил о своей поддержке церкви.