«Հայաստանը կարիք ունի ուժեղ կառավարման և դա հնարավոր է ուժեղ Սամվել Կարապետյանի հետ» ․ Արմեն Եզեկյանը միացել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը (Տեսանյութ)
Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Արմեն Եզեկյանը հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը միանալու մասին։ Նա ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել, որում ասում է․
«Երկար տարիներ լինելով գիտական գործունեության ոլորտում, տարիներ շարունակ ծավալելով մասնագիտական գործունեություն, կրթելով հազարավոր ուսանողների, քաջածանոթ լինելով պետության առաջ կանգնած մարտահրավերներին, որոշում եմ կայացրել մասնակիցը լինել ուժեղ Հայաստանի կառուցման գործում։ Ուժեղ Հայաստանի կառուցման գործում իր դերն ու պատմական նշանակությունն ունենալու է Սամել Կարապետյանը։ Եվ նրա մասնակցությամբ, դերով պայմանավորված լինելու է ուժեղ Հայաստան։ Հայաստանը կարիք ունի ուժեղ ղեկավարման, ուժեղ անվտանգության, ուժեղ կրթության, ուժեղ կառավարման, եվ դա հնարավոր է ուժեղ Սամվել Կարապետյանի հեետ։ Միասին առաջ՝ դեպի ուժեղ Հայաստան»։

«Армении нужно сильное управление, и это возможно с сильным Самвелом Карапетяном» — Армен Езекян присоединился к партии «Сильная Армения» (видео)
Кандидат юридических наук, доцент Армен Езекян объявил о вступлении в партию «Сильная Армения». На своей странице в Facebook он опубликовал видео, в котором сказал:
«Много лет занимаясь научной деятельностью, на протяжении долгого времени развивая профессиональную работу, обучая тысячи студентов и хорошо знакомый с вызовами, стоящими перед государством, я принял решение принять участие в строительстве сильной Армении. В строительстве сильной Армении свою роль и историческое значение будет иметь Самвел Карапетян. Благодаря его участию и роли будет создана сильная Армения.
Армении нужна сильная власть, сильная безопасность, сильное образование, сильное управление, и это возможно вместе с сильным Самвелом Карапетяном. Вперёд вместе — к сильной Армении».