Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Թուրքիա
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը  ապրիլի 16-19-ը կգործուղվի Ստամբուլ (Թուրքիայի Հանրապետություն)՝  Միջխորհրդարանական միության 152-րդ վեհաժողովին մասնակցելու համար: Այս մասին տեղեկանում ենք գործուղման վերաբերյալ ԱԺ նախագահի կարգադրությունից:
ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են Ազգային ժողովի արտաքին   հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը (ապրիլի 14-20-ը),  ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ծովինար Վարդանյանը (ապրիլի 14-20-ը) և ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանը (ապրիլի 14-20-ը):

Delegation led by Alen Simonyan to travel to Turkey
The delegation headed by the Speaker of the National Assembly of Armenia Alen Simonyan will leave for Istanbul, Turkey, on April 16-19 to participate in the 152nd Assembly of the Inter-Parliamentary Union.
The delegation headed by the NA Speaker includes the Chairman of the National Assembly Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan, the Chairman of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Issues Tsovinar Vardanyan and the deputy of the NA “Civil Contract” faction Hasmik Hakobyan.