Դուք չեք կարող լռեցնել ո՛չ Սամվել Կարապետյանին, ոչ էլ մեզ․ Արթուր Միքայելյան (Տեսանյութ)
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Միքայելյանը հիշեցրել է՝ Հայաստանում իրավիճակը փոխվում է։
«Այսօր կեսգիշերին դատարանի կողմից կայացված հերթական ապօրինի որոշումը ևս մեկ անգամ ցույց տվեց Նիկոլ Փաշինյանի վախը Սամվել Կարապետյանից։ Ներքին համոզմունք ունեմ, որ երեկ մեր կողմից նվիրած հեռախոսը դեռ չեն հասցրել նրան փոխանցել։ Միգուցե վախենում են, կամ չգիտեմ՝ ինչն է պատճառը։
Ուրեմն հիշեք․ մենք թույլ չենք տա, որ մեր երկիրը շարժվի դեպի բռնապետություն և կորցնի իր հեղինակությունը։ Մեզ հնարավոր չէ կանգնեցնել։ Ավելին՝ այս քայլով դուք չեք կարող լռեցնել ո՛չ Սամվել Կարապետյանին, ոչ էլ մեզ։
Այսօրվանից մենք մեկնարկում ենք լայնածավալ արշավ՝ թե՛ Հայաստանում, թե՛ Հայաստանի սահմաններից դուրս։ Մենք երբեք ձեռքներս ծալած չենք նստելու։  Առաջիկա օրերին կհայտարարենք արդարությունը վերականգնելու մեր հաջորդ, կոնկրետ քայլերի մասին։
Հիշեք՝ ընդամենը 85 օր անց Սամվել Կարապետյանը լինելու է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ, և Հայաստանում արդարադատությունը անպայման վերականգնվելու է։ Հայաստանում իրավիճակը փոխվում է»,-նշել է Արթուր Միքայելյանը։

Вы не сможете заставить замолчать ни Самвела Карапетяна, ни нас — Артур Микаелян (видео)
«Очередное незаконное решение, принятое судом сегодня в полночь, ещё раз продемонстрировало страх Никола Пашиняна перед Самвелом Карапетяном. У меня есть внутреннее убеждение, что телефон, подаренный нами вчера, ему ещё не передали. Возможно, боятся, а возможно, причина в чём-то другом.
Так вот, запомните: мы не позволим, чтобы наша страна двигалась к диктатуре и теряла свой авторитет. Нас невозможно остановить. Более того, этим шагом вы не сможете заставить замолчать ни Самвела Карапетяна, ни нас.
Начиная с сегодняшнего дня мы запускаем масштабную кампанию — как в Армении, так и за её пределами. Мы никогда не будем сидеть сложа руки. В ближайшие дни мы объявим о наших следующих, конкретных шагах по восстановлению справедливости.
Запомните: всего через 85 дней Самвел Карапетян станет премьер-министром Республики Армения, и справедливость в Армении обязательно будет восстановлена. Ситуация в Армении меняется», — отметил Артур Микаелян.