«Ղազախստանում սահմանադրական բարեփոխումները նոր լիցք կհաղորդեն Երևանի և Աստանայի միջպետական ռազմավարական գործընկերությանը». Փաշինյան
16/03/2026 20:02
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ սահմանադրական հանրաքվեի հաջող անցկացման առիթով»,- հայտնում են կառավարությունից։
«Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները սահմանադրական հանրաքվեի հաջող անցկացման առիթով, որը հիմնարար քայլ է Ձեր կողմից հռչակված «Արդար Ղազախստանի» կառուցման ուղղությամբ:
Համաժողովրդական քվեարկության արդյունքներով վերստին դրսևորվեց Ղազախստանի Հանրապետության քաղաքացիների պատասխանատու վերաբերմունքը՝ օրենքի գերակայության պայմաններում երկրի անկախության ու ինքնիշխանության ապահովման, բարեկեցիկ և արդիական հասարակություն կառուցելու գործում:
Խորապես վստահ եմ, որ Ղազախստանում սահմանադրական բարեփոխումները նոր լիցք կհաղորդեն Երևանի և Աստանայի միջպետական ռազմավարական գործընկերությանը՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման:
Ի սրտե մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ պետական գործունեության մեջ, քաջառողջություն և բարօրություն»:

Конституционные реформы в Казахстане придадут новый импульс межгосударственному стратегическому партнерству между Ереваном и Астаной — Пашинян
16/03/2026 20:05
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Казахстан Касым-Жомарту Токаеву по случаю успешного проведения конституционного референдума. В послании говорится:
«Примите мои искренние поздравления по случаю успешного проведения конституционного референдума, который является основополагающим шагом на пути к построению провозглашенного Вами «Справедливого Казахстана».
Результаты всенародного голосования еще раз продемонстрировали ответственное отношение граждан Республики Казахстан к обеспечению независимости и суверенитета страны, построению процветающего и современного общества в рамках верховенства права.
Я глубоко уверен, что конституционные реформы в Казахстане придадут новый импульс межгосударственному стратегическому партнерству между Ереваном и Астаной на благо укрепления дружбы наших народов.
От всего сердца желаю Вам новых успехов в государственной деятельности, крепкого здоровья и благополучия».