Այս իշխանությունը պարտվելու է, պետք է պատասխան տան Արցախը հանձնելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան
«Տրամադրված ենք վճռական, մեր նպատակը հաղթանակն է»,- քիչ առաջ հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը։
Հիշեցնենք՝ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը և Հայ Յեղափոխական Դաշնակցությունը, որոնց միացել է նաև «Առաջ» կուսակցությունը, առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու են միասնաբար՝ «Հայաստան» դաշինքով։
Դաշինքի վարչապետի թեկնածուն Ռոբերտ Քոչարյանն է։
«Վստահ եմ՝ այն չարը, որը մարմնավորում է այս իշխանությունը, պարտվելու է»,- իր ելույթում ասաց Քոչարյանը։
Նա նշեց՝ գործող իշխանության հետ պայքարի մեջ է մտել նրանց՝ իշխանության գալու հենց առաջին օրերից։
«Եվ չեմ հանգստանալու այնքան ժամանակ, մինչև նրանք չհեռացվեն։
Ի դեպ, սրանով էլ եմ տարբերվում վարչապետի այլ թեկնածուներից։
Բայց դա բավարար չէ։ Պետք է պատասխան տան նրանք, ովքեր մեղավոր են մեր հազարավոր հերոսների զոհվելու համար, ովքեր հանձնեցին Արցախը և ովքեր այսօր ստիպում են ժողովրդին՝ մոռանալ իր հերոսական պայքարի պատմությունը»,- հայտարարեց Ռոբերտ Քոչարյանը։

Эта власть проиграет, они должны ответить за сдачу Арцаха — Роберт Кочарян
Недавно второй президент Армении Роберт Кочарян, кандидат в премьер-министры от блока блок «Армения», заявил: «Мы настроены решительно, наша цель — победа».
Напомним, что второй президент Армении Роберт Кочарян и Армянская революционная федерация Дашнакцутюн, к которым также присоединилась партия «Вперед», примут участие в предстоящих парламентских выборах совместно — в составе блока «Армения».
Кандидатом блока на пост премьер-министра является Роберт Кочарян.
«Я уверен, что то зло, которое воплощает эта власть, потерпит поражение», — сказал Кочарян в своём выступлении.
Он отметил, что борьбу с действующей властью начал с самого первого дня, как только его команда пришла к власти:
«И я не успокоюсь, пока они не уйдут.
Кстати, этим я отличаюсь от других кандидатов в премьер-министры.
Но этого недостаточно. Ответ должны дать те, кто виновен в гибели тысяч наших героев, кто сдал Арцах и кто сегодня заставляет народ забывать историю своего героического сопротивления», — заявил Роберт Кочарян.