Սյունիքը պինդ պահելու համար ուժեղ ղեկավար է պետք. «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Միքայելյան (Տեսանյութ)
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները Սյունիք են այցելել։
«Սյունիքը պինդ պահելու համար ուժեղ ղեկավար է պետք»,- շեշտել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Միքայելյանը։
Նա ներկայացրել է Սյունիք կատարած իրենց այցից մանրամասներ.
«Գորիսի Խնձորեսկ բնակավայրում էինք։
Զրուցակիցներիս ներկայացրի «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանի տնտեսական 5 քայլերը։
«Ուժեղ Հայաստանի» հաջորդ կանգառը սահմանամերձ Ծավն էր։
Ծավը մեկն է Կապանի այն վեց գյուղերից, որոնք այսօր զրկված են գյուղ տանող հիմնական ճանապարհից․ ադրբեջանցիները ուղեկալներ են տեղադրել ճանապարհի վրա։
Ծավը հրաշալի բնություն ունի, լավ պոտենցիալ, և մենք կարող ենք շենացնել այս գյուղը և, ընդհանրապես, Ծավի ենթաշրջանը։
«Մեխանիզմ չունենք, որ դաշտում աշխատենք», «Հարկերը շատացրել են, հարկերից ազատեն»․ մարդկանց հետ անմիջական շփումից լավ բան չկա, բնակիչը չի կարող իր խնդրի հետ մենակ մնալ։
Սյունիքի հոգևոր կենտրոն Տաթևի Շինուհայր բնակավայրում էինք։ Այն, որ մարդկանց կյանքը զգալիորեն պիտի լավանա՝ անքննարկելի է։ Իսկ դա կարող է անել հստակ տնտեսական ծրագիր ունեցող ղեկավարը։
Սյունիք այցի շրջանակում եղանք և՛ քաղաքներում, և՛ գյուղերում։ Ի դեպ, եղանք նաև սահմանապահ Տեղ համայնքում, հասկացանք, որ մարդիկ ուզում են փոխել կյանքը Հայաստանում։

«Чтобы Сюник оставался сильным, нужен сильный лидер» — член партии «Сильная Армения» Артур Микаелян (видео)
Члены партии «Сильная Армения» посетили Сюникскую область.
«Чтобы сохранить Сюник крепким, нужен сильный руководитель», — подчеркнул член партии Артур Микаелян.
Он рассказал подробности их визита в регион:
«Мы побывали в населённом пункте Хндзореск в Горисе.
Я представил своим собеседникам пять экономических шагов кандидата в премьер-министры от партии «Сильная Армения» Самвела Карапетяна.
Следующей остановкой стало приграничное село Цав.
Цав — одно из шести сёл Капана, которые сегодня лишены основной дороги: на ней установлены пограничные посты азербайджанскими силами.
Село обладает прекрасной природой и большим потенциалом, и мы можем развивать Цав и весь подрегион.
«У нас нет механизмов для работы в полях», «налоги увеличили — пусть освободят от налогов» — прямое общение с людьми важнее всего; жители не должны оставаться один на один со своими проблемами.
Мы также посетили населённый пункт Шинуайр, духовный центр Сюника — Татевский монастырь. То, что жизнь людей должна значительно улучшиться, не подлежит сомнению. А добиться этого может только руководитель с чёткой экономической программой.
В рамках визита мы побывали как в городах, так и в сёлах. Кстати, посетили и приграничную общину Тех и убедились, что люди хотят изменить свою жизнь в Армении.